W mysłowickim parku Zamkowym znów rozbrzmiała muzyka [Wideo]

20220430 201404

Redakcja

8 maja 2022

Kiedyś odbywały się tu rozmaite koncerty i festyny. Po kilkudziesięciu latach ta tradycja powraca. Otwarcie parku Zamkowego po remoncie uświetniła „Sobotnia parada hitów” m.in. z Grzegorzem Poloczkiem i Damianem Holeckim.

– Tutaj były majówki, różnego rodzaju inne uroczystości, państwowe, ale również i nasze, miejskie, Dni Mysłowic. Przepiękne wspomnienia i warte propagowania. I cieszę się, że wprawdzie musieliśmy czekać tyle lat, ale udało nam się ten park znowu przywrócić do życia. Oby tak jak kiedyś całymi rodzinami, pokoleniami tutaj się odpoczywało, tutaj było życie – mówi Danuta Chycka z Mysłowickiej Rady Seniorów.

– Można powiedzieć, że w każdą sobotę była tu impreza, orkiestra kopalniana grała. Po prostu wychowałam się w tym parku. W tej chwili, naprawdę, jestem pierwszy raz po zmianie i nareszcie, mówię, bo ja mam 80 lat, wiem, że jest zmiana na dobre – dodaje pani Helena, mysłowiczanka.

Rzeczywiście zmieniło się tu sporo. W dolnej części parku Zamkowego, zwanej również parkiem Ludowym, powstały m.in. boiska, skatepark, miejsce do grillowania czy ogromny plac zabaw. Spacerowicze mogą przechadzać się nowymi alejkami, na których jest też miejsce dla rowerzystów czy rolkarzy.

W minioną sobotę park znów wypełnił gwar mieszkańców i dźwięki muzyki. Wszystko za sprawą „Sobotniej parady hitów” z radiem Fest. Dla mysłowiczan zagrali Roko i Colino, De Silvers, Kabaret Grzegorza Poloczka oraz Damian Holecki z zespołem.

Orkiestra dęta KWK Mysłowice-Wesoła uroczystym przemarszem otworzyła park, a prezydent Dariusz Wójtowicz wręczył symboliczne klucze młodzieży i seniorom.

– Przekazaliśmy go w pierwszym roku w ręce Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice i naszej Mysłowickiej Rady Seniorów. Tutaj będziemy realizowali wszelkiego rodzaju projekty: kulturalne, sportowe, rekreacyjne, będziemy starali się uatrakcyjnić życie mieszkańców – mówi prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Seniorzy już zapowiadają, że 10 września opanują park i zorganizują w nim swoje święto. Wcześniej, bo 4 czerwca, 2 lipca i 6 sierpnia będą się tu odbywać kolejne parady hitów z gwiazdami i radiem Fest. Ale zadaniem nas wszystkich, zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców będzie odtąd dbanie o odnowiony park Zamkowy.

– Jest taka maksyma, która mówi „Jak dbasz, tak masz”, tak że musimy sami o to dbać – podkreśla Andrzej Makowski, przewodniczący Mysłowickiej Rady Seniorów.

– Zanim jeszcze park został otwarty, to już tutaj zwracałam uwagę młodzieży, która chciała niszczyć różne obiekty itd. No i myślę, że to jest głównie upominanie – dodaje Wirginia Koza z Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice.

Przypomnijmy, że dolna część parku Zamkowego została wyremontowana za prawie 11 mln zł. Ponad 70% kosztów inwestycji stanowiło dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach

DSC 5521

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3