W gminie Pszczyna powstają dwa nowe przedszkola

nowe przedszkola w pszczynie

Redakcja

22 listopada 2022

We wrześniu w Urzędzie Miejskim w Pszczynie zostały podpisane umowy na budowę dwóch nowych przedszkoli. W Studzienicach widać już mury nowego obiektu, w Czarkowie natomiast czekają na wydanie pozwolenia na budowę, niezbędnego do rozpoczęcie prac.

W parterowym przedszkolu w Studzienicach poza salami zajęć znajdzie się też kuchnia. Wokół budynku zagospodarowana zostanie zieleń i będzie utworzony plac zabaw dla najmłodszych. Obiekt, który przyjmie 150 dzieci, położony jest przy ulicy Świętego Jana Pawła II, w sąsiedztwie istniejącej placówki oświatowej.

- Z każdym dniem obserwujemy postępy prac. Na zakończenie inwestycji jeszcze musimy poczekać. Mamy jednak świadomość, że obiekt będzie spełniał wysokie standardy, które pozwolą stworzyć optymalne warunki do przyjęcia przedszkolaków - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Drugie przedszkole powstanie w Czarkowie przy ulicy Powstańców Śląskich.

- Do nowego przedszkola w Czarkowie będzie mogło uczęszczać również 150 dzieci. Zaprojektowano tam budowę dwukondygnacyjnego obiektu. Oczywiście projekt zakłada zagospodarowanie trenu wraz z budową placu zabaw - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 20 milionów złotych. Przedszkole w Czarkowie wybuduje spółka JM Kontrakt z Łąki, natomiast przedszkole w Studzienicach - Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic.

powiązane artykuły:

DJI 0709
Lokalne 29 października 2022

W Pszczynie realizowana jest kolejna „zielona” inwestycja. To park kieszonkowy na osiedlu Siedlice,

DJI 0720
Lokalne 29 października 2022

W Pszczynie powstaną 43 nowe lokale z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Przy ulicy Dobrawy budo

MG 9848
#EkoSilesia 18 października 2022

W ostatnich dniach pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie wykonali nowe nasadzenia. Pojaw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3