Kolejne zielone miejsca w Pszczynie, wśród nich park kieszonkowy

DJI 0709

Redakcja

29 października, 2022

W Pszczynie realizowana jest kolejna „zielona” inwestycja. To park kieszonkowy na osiedlu Siedlice, u zbiegu ulic Bielskiej i Korfantego.

Budowa parku została zasygnalizowana przez mieszkańców w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim i także znalazła się wśród zwycięzców głosowania prowadzonego w minionych tygodniach. Inicjatorem prac jest radny Arkadiusz Gardiasz, autorką projektu Magdalena Paw, a prace toczą się przy współudziale Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie.

W miastach ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych. Zieleń miejska przyczynia się do poprawy jakości życia, wpływa na charakter i wygląd ulic i placów, kształtuje i porządkuje wnętrze miasta ”

wyjaśnia pomysłodawca inwestycji Arkadiusz Gardiasz.  

Cieszę się, że mieszkańcy zagłosowali na realizację kolejnych prac w parku kieszonkowym, dzięki czemu w 2023 roku pojawia się tu nowe nasadzenia oraz oświetlenie”

dodaje.

Osiedlowy skwer będzie ogólnodostępnym terenem. Na powierzchni około 25 arów posadzone zostaną drzewa, krzewy, a także byliny. Będą też ławki i wyznaczone miejsca do wypoczynku.

Pomysł chwali również burmistrz Pszczyny.

To bardzo ciekawy projekt. Przykład Parku Aktywności pokazuje, że w miejscu zdegradowanych terenów mogą powstać nowe przestrzenie. Zagospodarowanie terenów, nowe nasadzenie, strefy wypoczynku tworzą przestrzeń, której w sąsiedztwie blokowisk brakowało

mówi Dariusz Skrobol, dodając, że miejsc zielonych na terenie gminy będzie zdecydowanie więcej.

Źródło: UM Pszczyna

MG 9798

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3