W Pszczynie będzie jeszcze więcej zieleni

MG 9848

Redakcja

18 października, 2022

W ostatnich dniach pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie wykonali nowe nasadzenia. Pojawiły się one w centrum miasta oraz na osiedlu Stara Wieś.

W miniony czwartek pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie posadzili w sąsiedztwie ronda im. Józefa Larysza kilkadziesiąt roślin. To róże oraz drzewa - klony. 

Również pod koniec ubiegłego tygodnia posadzono nowe rośliny na osiedlu Stara Wieś, tuż przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym.

Nowe nasadzenia przy pszczyńskich placówkach oświatowych pojawiają się ostatnio niemal codziennie. We współpracy z dyrekcjami Miejski Zakład Zieleni posadzi około 40 roślin w tych miejscach. Najczęściej sąsiedztwo szkół i przedszkoli ozdobią klony, cisy, lipy i wiśnie piłkowane. W takie akcje angażowane są dzieci i młodzież. Przy Szkole Podstawowej nr 6 drzewka posadzili pierwszoklasiści. 

Z kolei we wrześniu Miasto przekazało mieszkańcom 1000 krzewów. Azalie, rododendrony, hortensje i magnolie upiększyły wiele posesji i terenów w ich sąsiedztwie.

 Dbamy, aby zieleń pojawiała się przestrzeni publicznej. O to bardzo często proszą sami mieszkańcy. My także chcemy, by było jej jak najwięcej, by okolica centrum, osiedla była przyjazna i estetyczna. Dziś w Pszczynie przy każdej ulicy, gdzie tylko to możliwe, sadzimy drzewa, krzewy, przygotowujemy rabaty kwiatowe. Dobrym przykładem są także tereny wokół placówek oświatowych. Cieszę się, że mieszkańcy doceniają te działania, jak również sami, na przykład poprzez Pszczyński Budżet Obywatelski, wskazują podobne, zielone inwestycje

mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

MG 9773 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3