Trwa budowa bloków komunalnych w Pszczynie. Będą 43 mieszkania

DJI 0720

Redakcja

29 października, 2022

W Pszczynie powstaną 43 nowe lokale z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Przy ulicy Dobrawy budowane są właśnie dwa nowe budynki komunalne.

Inwestycja realizowana jest w południowo-wschodniej części osiedla Piastów. W dwóch wielorodzinnych budynkach mieszkalnych znajdą się łącznie 43 lokale. Każde mieszkanie wyposażone będzie w wydzieloną łazienkę z kabiną natryskową, miskę ustępową, umywalkę. W pokojach mieszkalnych przewidziano aneks kuchenny ze zlewozmywakiem i kuchnią elektryczną.

Zaprojektowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę towarzyszącą, czyli między innymi: dojścia, drogę dojazdową, wiatę śmietnikową.

Prace zakończą się w przyszłym roku. Wartość inwestycji to blisko 13 milionów złotych, z czego aż 80% tej kwoty gmina Pszczyna pozyskała z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.

To kolejne, obok prowadzonej równocześnie inwestycji PTBS przy ulicy Cieszyńskiej, duże przedsięwzięcie w gminie Pszczyna ukierunkowane na budowę nowych mieszkań. Taką potrzebę od dawna sygnalizowali mieszkańcy, dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy potężne środki na ten cel

podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, lista osób oczekujących na mieszkania komunalne i socjalne w gminie Pszczyna jest już długa. Obecnie jest w niej ponad 120 osób.

 

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3