W Gliwicach rusza poradnia chorób zakaźnych

Dom dzieca z starego fot M Buksa UM Gliwice 0283 0

Redakcja

17 kwietnia, 2023

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach uruchamia dziś (17 kwietnia) poradnię chorób zakaźnych. Będzie ona działać w wyremontowanym budynku dawnego domu dziecka przy ul. Zygmunta Starego 19.

Prowadzony przez Miasto Szpital Miejski nr 4 wypełnił lukę w ofercie zdrowotnej, powstałą po likwidacji poradni zakaźnej w szpitalu VITO-MED przy ul. Radiowej. Została ona zamknięta przed ponad 4 miesiącami w ramach reorganizacji działalności szpitala, który od tego roku skupia się przede wszystkim na kompleksowym leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym osób po udarach.

Decyzja o tym, że pacjenci borykający się ze schorzeniami zakaźnymi muszą uzyskać pomoc na miejscu, w Gliwicach, zapadła szybko. Dłużej zajęło nam przygotowanie infrastruktury i załatwienie wszystkich aspektów formalnych. Co najważniejsze, udało się zaprosić do współpracy świetnych specjalistów w zakresie leczenia chorób zakaźnych – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Poprzednia poradnia chorób zakaźnych, działająca przez dwie dekady w VITO-MEDZIE, opiekowała się ponad tysiącem pacjentów. Nowa, otwierana w Szpitalu Miejskim nr 4, chce zaoferować wsparcie znacznie większej liczbie osób.

Dużym problemem jest obecnie borelioza i jej konsekwencje, z którymi zmaga się wielu pacjentów. Obejmiemy stałym leczeniem nawet kilka tysięcy osób – zapowiada dr Małgorzata Dziedzic, specjalistka z zakresu chorób zakaźnych.


powiązane artykuły:

Nowe boisko w sośnicy
Lokalne 6 kwietnia, 2023

Przy ul. Jesiennej w Gliwicach do użytku mieszkańców oddano boisko do piłki nożnej i ręcz

Linia międzynarodowa N1315
Lokalne 4 kwietnia, 2023

Od dzisiaj z gliwickiego Centrum Przesiadkowego pojedziemy przez Czechy i Niemcy na połud

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3