Gliwice zyskały nowy kompleks sportowy

Nowe boisko w sośnicy

Redakcja

6 kwietnia 2023

Przy ul. Jesiennej w Gliwicach do użytku mieszkańców oddano boisko do piłki nożnej i ręcznej plażowej. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Sośnica zyskała nowe miejsce aktywnej rekreacji. W lipcu ubiegłego roku, w ramach GBO, wybudowano tam dwa pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę plażową. Obok obiektu ogrodzonego piłkochwytem, pojawiło się 6 miejsc parkingowych. 

Teraz do użytku oddana została przestrzeń do gry w piłkę nożną i ręczną plażową. Inwestycja kosztowała niemal 790 tys. zł. Boisko jest jedno, ale dwufunkcyjne. Większe pole służy do gry w piłkę nożną plażową, ale można dostawić drugi komplet wyposażenia i zagrać w plażową piłkę ręczną. Obiekty są ogólnodostępne.

Poza nowym boiskiem, zadbano o otoczenie – ustawiono 8 ławek i 14 stojaków na rowery. Pomyślano też o osobach dojeżdżających samochodami – w pobliżu powstał parking dla 6 aut, w tym jednego dla osób z niepełnosprawnościami. Całość uzupełnił chodnik, który połączył nowe boisko z ul. Jesienną. Zadbano także o zieleń – pojawiło się 88 drzew, głównie brzóz.

Aby zagrać, wystarczy przynieść własną piłkę albo skorzystać z wyposażenia dostępnego na miejscu – w takim przypadku trzeba umówić się z Radą Dzielnicy na odbiór kluczy do boksu ze sprzętem. 


powiązane artykuły:

2022 gliwice ch europa centralna LQ 12 DJI 0080 2048x1364
Lokalne 3 kwietnia 2023

Centrum handlowa Europa Centralna w Gliwicach zmienia właściciela. Jedno z największych takich mi

Linia międzynarodowa N1315
Lokalne 4 kwietnia 2023

Od dzisiaj z gliwickiego Centrum Przesiadkowego pojedziemy przez Czechy i Niemcy na połud

Nasadzenia drzew
Lokalne 30 marca 2023

Od początku stycznia w Gliwicach przybyło około 800 drzew różnych gatunków. Najnowsze za

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3