Nowy właściciel Europy Centralnej w Gliwicach

2022 gliwice ch europa centralna LQ 12 DJI 0080 2048x1364

Redakcja

3 kwietnia 2023

Centrum handlowa Europa Centralna w Gliwicach zmienia właściciela. Jedno z największych takich miejsc w województwie śląskim nabyła belgijska firma Mitiska REIM, która kupiła centrum w imieniu funduszu MEREP 3. 

Europa Centralna to centrum handlowej zlokalizowane niedaleko A1 i A4. Położenie to jeden z największych jej atutów. Ponadto to największy obiekt handlowy w Gliwicach, obejmujący park handlowy o powierzchni najmu brutto 39 700 m 2 oraz galerię o powierzchni 27 300 m 2 , z parkingiem na ponad 2 000 samochodów.

Nowy właściciel, Mitiska REIM, planuje repozycjonowanie Europy Centralnej jako aktywa związanego z lokalami gastronomicznymi i poprawę swoich referencji ESG, tak aby mogła osiągnąć ocenę „Very Good” w skali BREEAM.

- W promieniu 30 minut jazdy od Europy Centralnej mieszkają dwa miliony ludzi, a region Górnego Śląska jest jednym z największych skupisk powierzchni przemysłowych w Polsce i jednym z głównych ośrodków usługi biznesowe. To sprawia, że ​​Europa Centralna jest idealną lokalizacją nie tylko dla sklepów typu „convenience”, ale także jako centrum artykułów dla majsterkowiczów i artykułów gospodarstwa domowego, a także obiektów rekreacyjnych - ocenia Mateusz Szymczak, Menadżer Inwestycyjny Mitiska REIM na Polskę. 

- Przejęcie Europy Centralnej to znaczący dodatek do naszej bazy w Polsce, gdzie Mitiska REIM przyspiesza swoją ekspansję w ciągu ostatnich 4 lat, budując dobrze zdywersyfikowaną bazę 16 inwestycji typu „convenience” o łącznej powierzchni najmu brutto ponad 170 000 m² - dodaje Sylvie Geuten-Carpentier, Partner Zarządzający Mitiska REIM. 

mat. pras. fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3