W Gliwicach przybywa więcej drzew. Nasadzenia obejmują kolejne ulice w mieście

Nasadzenia drzew

Katarzyna Kulyk

30 marca 2023

Od początku stycznia w Gliwicach przybyło około 800 drzew różnych gatunków. Najnowsze zasadzenia obejmują między innymi pasy drogowe ulicy Lotników, Konarskiego, Stabika i Odrowążów.

Ogólnomiejska akcja #zielonegliwice od początku roku działa w różnych obszarach ochrony i pielęgnacji środowiska. Jednym z nich jest sadzenie drzew w mieście. Od początku roku w Gliwicach przybyło około 800 drzew różnych gatunków.

- Najczęściej dobór drzewa to konsekwencja wcześniejszych nasadzeń, ale pierwotnie, o wyborze konkretnego gatunku decydują przede wszystkim warunki siedliskowe, otoczenie oraz dostępność światła. - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach

Każde drzewo z chwilą zasadzenia otrzymuje opiekę wykonawców, którzy będą przez najbliższe trzy lata zobowiązani do ich pielęgnacji. Sama pielęgnacja ma polegać na podlewaniu czy oczyszczaniu z chwastów.

- W przypadku zamierania roślin ich ewentualną wymianę wykonawca przeprowadza na własny koszt – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach

Nowe drzewa można podziwiać już w pasach drogowych ulicy Lotników, Konarskiego, Stabika, Odrowążów, a także wzdłuż Tarnogórskiej, Błogosławionego Czesława oraz Robotniczej.

powiązane artykuły:

FORUM posadzmy razem las news 1062x858
Lokalne 28 lutego 2023

Każdy, kto odwiedzi centrum handlowe Forum w Gliwicach, będzie mógł wziąć udział w konkur

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3