W piątek ulicami Katowic przejdzie Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa Katowice Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Redakcja

30 marca 2023

Najbliższa niedziela to dla katolików Niedziela Palmowa. Oznacza to, że już za tydzień w Kościele Katolickim rozpocznie się Triduum Paschalne. Tradycyjne w ostatnim piątek przed najważniejszym wydarzeniem dla katolików, Archidiecezja Katowicka organizuje wyjątkową Drogę Krzyżową ulicami stolicy województwa śląskiego. 

31 marca ulicami Katowic przejdą uczestnicy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Weźmie w niej udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 19:00 przy krzyżu obok kopalni Wujek w Katowicach-Brynowie. Następnie przejdzie ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską do Parku Kościuszki, Św. Barbary, Poniatowskiego, Głowackiego, Jordana, Kilińskiego, Kopernika do Placu Karola Miarki, a następnie ul. Jagiellońską, Królowej Jadwigi i Powstańców do katedry.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w katedrze duszpasterze zapraszają swoich parafian i mieszkańców miasta do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

- Przy tej okazji składam Wam serdeczne życzenia owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, a na zbliżające się Święta Wielkanocne życzę, aby moc Chrystusa Zmartwychwstałego, obecnego w misterium żywego Kościoła, pozwoliła nam odkryć na nowo sens naszej codziennej drogi przez radości i cierpienia, obdarzając pokojem i nadzieją  - czytamy w zaproszeniu podpisanym przez metropolitę katowickiego.

Podczas Drogi Krzyżowej ulicami Katowic mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. 

fot. Archidiecezja Katowicka 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3