Połącz z zakupy z sadzeniem lasu. Proekologiczna akcja gliwickiego centrum handlowego

FORUM posadzmy razem las news 1062x858

Redakcja

28 lutego 2023

Każdy, kto odwiedzi centrum handlowe Forum w Gliwicach, będzie mógł wziąć udział w konkursie edukacyjno-ekologicznym z nagrodami, bezpłatnych warsztatach z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach oraz przyczynić się do posadzenia nowego lasu w pobliżu Gliwic.

"Pomóż nam posadzić nowy las" – pod tym hasłem CH FORUM zaprasza swoich klientów do konkursu edukacyjno-ekologicznego, dzięki któremu każdy może przyczynić się do powstania nowego lasu w pobliżu Gliwic. Organizatorzy akcji – CH FORUM oraz Dotlenieni.org – chcą nie tylko prowadzić edukację z zakresu ekologii, ale również działać na rzecz środowiska. Dlatego właśnie zwieńczeniem wszystkich wydarzeń związanych z tą akcją w marcu na terenie gliwickiego centrum będzie posadzenie 1000 drzew. Nowy las powstanie w okolicach miasta, a we wspólnym sadzeniu udział weźmie każdy, kto zechce własnoręcznie pomóc w stworzeniu nowego miejsca pełnego zieleni.

Od 3 do 26 marca na terenie CH FORUM znaleźć będzie można 5 kubików z kodami QR. Ich zeskanowanie umożliwi start w konkursie z nagrodami. Wystarczy odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące ekologii, aby uzyskać szansę wygrania hulajnogi elektrycznej lub przepięknych roślin. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani mailowo, a wręczenie nagród odbędzie się 31 marca, podczas warsztatów ekologicznych.

- Nauka przez zabawę w podnoszeniu świadomości ekologicznej to formuła, którą nasi klienci znają i lubią. Po raz kolejny zapraszamy ich do zabawy, która pokazuje, że dzięki małym krokom można zmieniać otaczający nas świat – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

31 marca na terenie CH Forum będzie można poznać orientalną sztukę sadzenia roślin. W tym dniu odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach. To wywodzące się z Japonii naturalne donice wykonane z ziemi i mchu. Warsztaty odbędą się w czterech turach: o 12:00, 14:00. 16:00 i 18:00. Są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy uczestnik nauczy się jak stworzyć kokedamę i jak ją pielęgnować. Własnoręcznie wykonane ekologiczne ozdoby można będzie później zabrać ze sobą do domu i zazielenić swoje najbliższe otoczenie.

- Działalność centrów handlowych ma wpływ na otaczające je środowisko. Cieszy fakt, że coraz więcej zarządców takich miejsc działa w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju, angażując się w różnego rodzaju inicjatywy związane z ekologią. To będzie wspaniała akcja i zachęcam wszystkich do skanowania kodów oraz brania udziału w konkursie oraz w warsztatach – mówi Marek Kołkowski z Dotlenionych.

Proekologiczna zabawa w CH FORUM będzie trwała niemal cały marzec i jest zaplanowana dla osób w każdym wieku. Warto zatem znaleźć czas i odwiedzić FORUM oraz dobrze się bawić zmieniając świat na lepszy.

powiązane artykuły:

Nasadzenia rejon wschod 5 1067x800
#EkoSilesia 18 listopada 2022

W Gliwicach trwa intensywna akcja zazieleniania miejskich parków, skwerów, zieleńców i pasów drogowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3