W Bytomiu rusza nabór wniosków o dofinansowanie in vitro. Kto będzie mógł skorzystać z programu?

In vitro bytom

Redakcja

1 kwietnia 2024

W środę, 3 kwietnia o 12.00, rusza nabór wniosków do programu Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Bytomia na lata 2023-2026.

Pary zainteresowane dofinansowaniem leczenia niepłodności metodą in vitro, mogą złożyć wnioski do wybranej przez siebie placówki medycznej realizującej program, a tym samym przystąpić do kwalifikacji. Wnioski dostępne są bezpośrednio u realizatorów programu.

Lista realizatorów programu w roku 2024:
  • Centrum Bocian spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (miejsce realizacji programu: Klinika Bocian, ul. Dąbrówki 13, 40-081 Katowice)
  • PROVITA Sp. z o.o. (miejsce realizacji programu: Centrum Medyczne Angelius, ul. Fabryczna 13D, Katowice)

Kto będzie mógł skorzystać z programu?

Z programu będą mogły skorzystać pary z Bytomia, które nie mogą zajść w ciążę poprzez naturalne zapłodnienie oraz spełniają poniższe wymogi formalne oraz medyczne.

Warunki formalne:

  • Para w dniu kwalifikacji do Programu posiada miejsce zamieszkania w Bytomiu oraz rozlicza się z podatków z Urzędem Skarbowym w Bytomiu w okresie co najmniej 3 pełnych miesięcy poprzedzających dzień kwalifikacji do Programu.
  • Pary (kobieta i mężczyzna) muszą przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w Programie, a także podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych.
  • Do Programu będą mogły zgłaszać się pary pozostające w związku małżeńskim lub w związku partnerskim (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art. 2 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności).
  • Szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym, u których stosuje się mrożenie gamet lub zarodków w celu zachowania płodności.

Warunki medyczne

  • Wiek kobiet mieści się w przedziale 20-40 lat, a w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają one szansę na stymulację mnogiego jajeczkowania (AMH powyżej 0,7 ng/ml i co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku).
  • Warunkowo do Programu mogą zostać zakwalifikowane pary, w których kobieta jest w wieku do 42 lat i stężenie AMH jest równe lub przekracza 1,2 ng/ml.

powiązane artykuły:

In vitro tychy
Lokalne 26 marca 2024

Tychy mają nowego mieszkańca. Urodziło się pierwsze dziecko, którego poczęcie zostało sfinansowan

Invitroslaskie
Lokalne 15 marca 2024

Od 14 marca pary marzące o potomstwie mogą zarejestrować się w programie in-vitro sygnowanego prz

Program in vitro czestochowa
Lokalne 22 lutego 2024

Dzięki częstochowskiemu programowi dofinansowania procedury in vitro dla par starających

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3