In vitro w Częstochowie. Na świat przyszła kolejna dziewczynka

Program in vitro czestochowa

Redakcja

22 lutego 2024

Dzięki częstochowskiemu programowi dofinansowania procedury in vitro dla par starających się o dzieci, w lutym na świat przyszła kolejna dziewczynka.

Do tej pory, dzięki częstochowskiemu programowi od 2012 roku urodziło się 80 dzieci (41 dziewczynek oraz 39 chłopców) – w tym 8 par bliźniaków.

Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje własnej produkcji wózek. Kolejny z nich trafił do rodziców malucha.

Tym razem procedura in vitro została przeprowadzona w klinice ,,Gameta" w Łodzi. Z ojcem dziecka spotkał się w Urzędzie Miasta prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Do udziału w programie „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Częstochowy” zakwalifikowane zostaną pary jeśli:
• wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
• pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
• są mieszkańcami zameldowanymi w Częstochowie,
• poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
• zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Uczestniczącym w programie przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 tys. zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

powiązane artykuły:

Baby 428395 1920
Lokalne 23 stycznia 2024

Większość radnych Sejmiku zgodziła się na powiększenie limitu dofinansowania z wojewódzkiego prog

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Skin streaming na skore
Lifestyle 20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3