W bieruńskim potoku zauważono dziwną substancję. Interweniowały służby

Potok stawowy w bieruniu

Redakcja

11 kwietnia 2024

W środę 10 kwietnia, Straż Miejska w Bieruniu podjęła działania w odpowiedzi na zgłoszenie o ciemnej substancji nieznanego pochodzenia, przedostającej się do Potoku Stawowego przez rurę w okolicy mostu na ulicy Chemików. W reakcji na ten incydent, wezwano wszystkie odpowiednie służby, które szybko zjawiły się na miejscu zdarzenia. Substancja nie miała zapachu przypominającego ropę.

Na miejscu czynności kontrolne prowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach (WIOŚ), wezwano również Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Nadzór Wodny w Bieruniu, a także Państwową Straż Pożarną, Starostwo Powiatowe w Bieruniu oraz przedstawicieli kopalni KWK Piast-Ziemowit. 

Jako środek zapobiegawczy, czasowo wyłączono działanie przepompowni, aby zatrzymać dalszy wyciek substancji. Według informacji od WIOŚ, pobrane próbki wody zostaną wysłane do laboratorium w celu analizy, a wyniki mają być dostępne w najbliższych dniach. Zauważono, że substancja nie wydzielała zapachu przypominającego ropę. Obecnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

powiązane artykuły:

Bez tytulu 4075a9
3 grudnia 2021

Do groźnej sytuacji doszło na terenie woj. śląskiego i opolskiego. Do rzeki Lublinica wyciekła subst

F6 ZTZWVW0 A Ay R l
Lokalne 19 września 2023

Woda w Nacynie w Rybniku była biała i zaczęła się pienić. Rzeka została najprawdopodobniej zaniec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.9µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3