W Bielsku-Białej powstanie dom opieki dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami

Wzgórza Nadziei wizualizacja

Redakcja

22 stycznia, 2024

12 stycznia oficjalnie zainaugurowano projekt budowy Przystani dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej. Miasto przekazało działkę o wartości ok. miliona złotych.

Dom całodobowej opieki i centrum rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami powstanie w Starym Bielsku na działce przekazanej przez miasto. Dom Wzgórza Nadziei to inwestycja o wartości ok. 13,5 mln złotych.

- Obiekt tworzyć będą główny budynek w kształcie litery U oraz budynek rehabilitacji wraz z ogrodzeniem działki i zagospodarowaniem terenu zielonego. Wszystko umiejscowione będzie na jednej działce - informuje UM Bielsko-Biała. Dom ma służyć 110 osobom.

W spotkania inauguracyjnym projektu udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński oraz prezes Fundacji Wzgórza Nadziei Krzysztof Król i jej wiceprezes Marzena Wenc.

- Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za powodzenie całego, niełatwego i bardzo kosztownego procesu inwestycyjnego – powiedział zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, gratulując pomysłu.

Przekazana przez władze Bielska-Białej działka ma prawie hektar, a jej wartość to ok. milion złotych.

fot. UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.1µg/m3 PM2.5: 9.3µg/m3