Nietrzeźwy poranek w Świętochłowicach. Dwóch kierowców „pod wpływem”

Akcja trzezwosc w swietochlowicach

Redakcja

22 stycznia, 2024

W trakcie akcji "trzeźwość" prowadzonej w Świętochłowicach w dzisiejszy poranek, brakiem rozwagi i rozsądku wykazało się dwóch mężczyzn, którzy jechali na podwójnym gazie. Kierowcom zatrzymano prawa jazdy a za jazdę pod wpływem alkoholu grożą im teraz wysokie grzywny.

„Trzeźwość” to cyklicznie działania prowadzone przez policjantów, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. W ramach wspomnianej akcji w kluczowych punktach miasta, miejscowi mundurowi z drogówki rozstawili tak zwane „blokady” trzeźwości, na których od wczesnych godzin porannych prowadzili wzmożone kontrole stanu, w jakim znajdują się kierujący. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się nieodpowiedzialni kierujący, którzy decydują się na jazdę po alkoholu.

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki na ul. Bytomskiej zatrzymali do kontroli dwóch kierowców po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich, kierujący Volvo mieszkaniec Jaworzna miał w wydychanym powietrzu prawie pół promila. Drugi z nieodpowiedzialnych kierujących, 43-letni mieszkaniec Piekar Śląskich wsiadł za kierownicę osobowego Volkswagena mając w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu - relacjonuje policja. 

Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

powiązane artykuły:

Policyjne statystyki
Wiadomości 3 stycznia, 2024

W 2023 roku na drogach województwa śląskiego odnotowano 1871 wypadków, w których zginęło

Pijany kierowca
Lokalne 18 stycznia, 2024

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w czasie wolnym od s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3