Miał ponad 2,5 promila. Chciał uciec z miejsca kolizji

Pijany kierowca

Redakcja

18 stycznia, 2024

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w czasie wolnym od służby, wspólnie z dwoma innymi kierowcami zatrzymali pijanego sprawcę kolizji drogowej. 41-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjant cieszyńskiej prewencji - sierżant Patryk Tomaszek, jadąc w niedzielę swoim samochodem na trasie Oświęcim – Kęty zauważył, że jadący za nim pojazd, pomimo trudnych warunków zimowych nagle zwiększył prędkość i podjął manewr wyprzedzania kilku samochodów na raz. Na efekty niebezpiecznej jazdy nie trzeba było długo czekać. 

Kierowane przez mieszkańca gminy Kęty audi uderzyło w wysepkę ronda w Nowej Wsi, a następnie ugrzęzło na poboczu.

Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i podbiegł do uszkodzonego samochodu, by udzielić pomocy poszkodowanym. Gdy otworzył drzwi audi wyczuł, że siedzący za kierownicą mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu - relacjonuje policja. 

Nietrzeźwy, po tym, jak dowiedział się, że ma do czynienia z policjantem, zaczął być wobec niego agresywny, chciał uciec.

Z pomocą w obezwładnieniu mężczyzny pospieszyli dwaj inni kierowcy, którzy byli świadkami całego zajścia. Na miejsce został wezwany patrol z Kęt - podała KPP w Cieszynie.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą audi 41-latek miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

powiązane artykuły:

55 792382
Lokalne 27 grudnia, 2023

Policjanci z Kuźni Raciborskiej, wracając z nocnej służby, zatrzymali nietrzeźwego kieruj

Alkomat
Lokalne 18 grudnia, 2023

Policjant z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy zatrzymał po służbie mężczyznę,

59 788631
Lokalne 4 grudnia, 2023

Pijany Ukrainiec przyjechał samochodem do sklepu, żeby kupić alkohol. Po przybyciu na miejsce pol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3