Uderzył autem w barierki i odjechał. Był pijany

55 792382

Redakcja

27 grudnia, 2023

Policjanci z Kuźni Raciborskiej, wracając z nocnej służby, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy blisko 2 promile alkoholu.

Bycie policjantem oznacza reagowanie na naruszenia prawa w każdym przypadku. Udowodnili to mundurowi z komisariatu z Kuźni Raciborskiej. W poniedziałek, wracając do domu z nocnej służby, zauważyli na ulicy Mariańskiej w Raciborzu, jak kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Mężczyzna zaraz potem odjechał z miejsca zdarzenia. 

Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem i zatrzymali kierującego na ulicy Michejdy. Gdy otworzyli drzwi samochodu, wyczuli silną woń alkoholu. Natychmiast poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 31-latka blisko 2 promile alkoholu - relacjonuje policja. 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara nawet 3 lat więzienia.

Mundurowi pokazali że policjant reaguje zawsze wtedy, kiedy dochodzi do łamania prawa. Ich reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze, którą mógł spowodować nietrzeźwy kierowca.

powiązane artykuły:

Alkomat
Lokalne 18 grudnia, 2023

Policjant z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy zatrzymał po służbie mężczyznę,

Zatrzymanie pijanego kierowcy
Lokalne 5 grudnia, 2023

Świętochłowiccy policjanci z drogówki zatrzymali 58-letniego kierowcę citroena, który od

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.2µg/m3 PM2.5: 21.5µg/m3