Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na wiaduktach w ciągu DK 44 w Tychach

Dk44wiadukt

Redakcja

22 stycznia, 2024

Prace związane z modernizacją wiaduktów w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach wchodzą w nowy etap. Od 22 stycznia obowiązuje nowa organizacja ruchu.

W godzinach okołopołudniowych nastąpi zamknięcie, dla ruchu kołowego i pieszego, wiaduktu południowego (od strony stacji kolejowej). Wcześniej przez kilka miesięcy wzmacniany był wiadukt północny, na który zostanie skierowany teraz cały ruch w obu kierunkcha.

-W tym miejscu apelujemy jednak o bezwzględne stosowanie się do ograniczenia tonażowego. Mając na uwadze stan techniczny oraz przeprowadzoną analizę wytrzymałościową, nośność obiektu została określona na 42t. Niestosowanie się do przepisów, w tym zakresie, może doprowadzić do poważnych konsekwencji – mówi Jacek Barański, zastępca Dyrektora ds. Technicznych Miejskiego Zarządu Ulic Mostów w Tychach.

Jak informuje Urząd Miasta w Tychach, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. W ciągu kilku najbliższych tygodni prowadzone będą prace polegające na przygotowaniu obiektu do docelowego wyburzenia.

- W obiekcie umieszczone są sieci teletechniczne należące do różnego rodzaju operatorów, więc konieczne jest ich uwolnienie i odpowiednie zabezpieczenie, a w szczególnych przypadkach ewentualna przebudowa wyjaśnia Arkadiusz Wojtuś – kierownik budowy.

Zgodnie z planem, nowy (południowy) wiadukt powinien być gotowy do końca tego roku. Następnie ruch przekierowany zostanie na nowy obiekt, a wykonawca przystąpi do rozbiórki wiaduktu północnego.

fot. UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3