Uwaga kierowcy! Olbrzymie utrudnienia na A4 i A1

Tbm

Redakcja

11 listopada 2022

Olbrzymi transport maszyny do budowania tuneli przejedzie przez województwo śląskie. Tym samym należy spodziewać się utrudnień w godzinach nocnych.

Gigant, który nazywa się TBM służy do budowy tunelu. Przejedzie przez cztery województwa, żeby dotrzeć do okolic Rzeszowa. Ładunki rozpoczną podróż po drogach województwa opolskiego, następnie przez województwa śląskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie dotrą na miejsce budowy na Podkarpaciu. Transport pojedzie m.in. autostradą A4, dalej przez węzeł Gliwice Sośnica wjedzie na A1, a następnie poruszał się będzie S8 w kierunku Warszawy. Dalej mostem w ciągu S2, gdzie przekroczy Wisłę i na S17 w kierunku Lublina. Stąd skieruje się na S19 i w okolicach Rzeszowa na obecną DK19, aby dotrzeć na plac budowy odcinka szlaku Via Carpatia.

Cała kolumna będzie podróżować w godzinach nocnych, około 10 km/h całą szerokością jezdni. Demontowane są elementy autostrady na węźle Sośnica, żeby transport niczego nie uszkodził. Dlatego od 10 listopada należy spodziewać się utrudnień w tym miejscu. Natomiast kolumna wjedzie na teren województwa śląskiego w nocy z 12 na 13 listopada. - W nocy z 12 na 13 listopada przed godziną 3:00 kolumna pojazdów powinna opuścić województwo opolskie i kontynuować przejazd autostradą A4 w województwie śląskim. Po 30 kilometrach konwój z elementami maszyny TBM dojedzie na parking przy byłym Placu Poboru Opłat Żernica w Gliwicach, gdzie zaplanowano jego dzienny postój - informuje GDDKiA.

Z przejazdem po tym odcinku wiążą się największe utrudnienia w województwie śląskim. Już 10 listopada (czwartek) została wyłączona z ruchu łącznica węzła Sośnica Gliwice na relacji A4 z kierunku Wrocławia w kierunku A1 do Łodzi. Jej wyłączenie z ruchu spowodowane było koniecznością demontażu kolidującej z transportem infrastruktury autostrady, między innymi jej oświetlenia. Objazd wyznaczono łącznicami węzła w kierunku Gliwice a dalej w kierunku Łodzi. Usunięcie tej zmiany organizacji ruchu nastąpi 16 listopada (środa).

Następny etap to przejazd autostradą A1 od Woźnik do granic województw śląskiego i łódzkiego. Ten odcinek trasy będzie miał długość około 60 km. Rozpoczęcie przejazdu powinno nastąpić 15 listopada (wtorek) około godziny 22:00. Wyjazd z województwa śląskiego szacowany jest16 listopada (środa) w okolicach godziny 5:00.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3