Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku z patriotyczną iluminacją

Kouytrggfds

Redakcja

11 listopada, 2022

Na elewacji wieży widokowej Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku pojawiła się patriotyczna iluminacja z okazji święta niepodległości. Po zachodzie słońca mieszkańcy Rybnika i zwiedzający rybnicki zabytek techniki mogą podziwiać wyjątkowy mural świetlny.

Komin dawnej kotłowni, zaadaptowany na wieżę wodną, a następnie na punkt widokowy w Zabytkowej Kopalni Ignacy przybrał biało-czerwoną tonację. W związku z Narodowym Świętem Niepodległości na elewacji budynku pojawiła się polska flaga, napis Święto Niepodległości, 11 listopada, orzeł legionów Piłsudskiego oraz Wojciech Korfanty.

Prezentacja została przygotowana w ramach trwającej modernizacji oświetlenia wieży. Przy zastosowaniu energooszczędnych opraw projektorowych chcieliśmy zaprezentować patriotyczny mural świetlny w związku ze świętem niepodległości”

mówi Marek Gołosz, dyrektor Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

Za realizację iluminacji odpowiada Pracownia Architektoniczna Qbik z Nysy, specjalizująca się w projektowaniu nocnego oświetlenia zabytkowych budynków oraz w mappingu.

To nowa atrakcja w rybnickim zabytku techniki. Kompleks dawnej kopalni został zrewitalizowany i zaadaptowany na potrzeby kultury i turystyki w czerwcu tego roku. Iluminacja jest okazją do zwiedzenia atrakcji kopalni w długi weekend.

Od piątku do niedzieli obiekt czynny będzie od 11.00 do 19.00. Pokazy maszyny parowej w tym czasie organizowane będą od 14.00 do 17.00 co 45 minut.

Kjhyhgfdx

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3