Usłyszał zarzuty, jednak na wolność już nie wyszedł. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

21 lutego, 2023

Uderzył w ogrodzenie posesji i uciekł. 37-latka zatrzymała policja, jak się okazało mężczyzna na swoim koncie miał znacznie więcej przewinień.

W sobotę 18 lutego około godziny 16:20 do Komisariatu Policji w Łodygowicach doszła informacja o kierowcy, który uderzył w bramę jednej z posesji po czym szybko odjechał. Właściciele terenu widząc całe zajście bez zawahania wsiedli do samochodu i ruszyli za sprawcą zdarzenia, w międzyczasie informując mundurowych o tym gdzie sprawca się przemieszcza.

- Po chwili zauważono samochód i zatrzymano go. Sprawcą okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Jak się okazało zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. - informuje policja

Co więcej w bagażniku 37-latka odkryto przedmioty pochodzące z domu, do którego włamał się chwilę wcześniej, natomiast samochód, który prowadził skradł znajomemu.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas czynności procesowych utrudniał pracę podając nie swoje dane, a brata, który był poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Krakowie.

- 37-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bowiem miał do odbycia wyrok blisko 4 lat więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa – dodaje policja

Mężczyzna usłyszał już swoje zarzuty i trafił do aresztu śledczego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Policaface
Lokalne 12 stycznia, 2023

Wiedząc jak wyglądają niektóre szpitale, trudno dziwić się, że nie wszyscy chcą w nich przebywać.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3