Unikał kary za znęcanie sie nad psem. Wpadł w ręce policji

znęcanie się nad psem

Redakcja

1 grudnia 2022

Policjanci z Gołkowic (gm. Godów) zatrzymali 60-latka poszukiwanego w celu odbycia kary za znęcanie się nad psem. Teraz mieszkaniec powiatu wodzisławskiego najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Policjanci Zespołu Patrolowego Posterunku Policji w Gołkowicach zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna został skazany za znęcanie się nad swoim psem. Jednak do tej pory unikał odbycia kary za popełnione przestępstwo. Teraz odsiedzi zaległy wyrok. Trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące.

Przypominamy, iż za znęcanie się nad zwierzętami, zgodnie z treścią ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez m. in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się policją.

Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem którego istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym m.in. uprawiane jest kłusownictwo, niszczona jest zieleń lub organizowana jest nielegalna wycinka drzew. 

powiązane artykuły:

Projekt bez tytulu 17
Lokalne 15 listopada 2022

Siemianowicki sąd uznał winę mężczyzny, który znęcał się nad 2 psami pozostawionymi bez wody, jedzen

mieszkaniec Łazisk Górnych znęcał się nad psem
Wiadomości 28 listopada 2022

Mieszkaniec Łazisk Górnych doprowadził swojego czworonoga do skrajnego zaniedbania i wycz

49 692508
Lokalne 3 lutego 2022

Katowiccy policjanci, wspólnie z wolontariuszem miejskiego schroniska dla zwierząt, odebrali właścic

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3