Rusza 6. Śląski Festiwal Nauki! "Nauka jest dla nas ważna" [WIDEO]

IMG 20221201 101222
Kastelik

Szymon Kastelik

1 grudnia, 2022

W pierwszy weekend grudnia rusza szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki! Wydarzenie popularnonaukowe powraca do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W poprzednich latach ŚFN przyciągał regularnie tysiące zainteresowanych osób. W tym roku przygotowano dwie specjalne strefy: węgla i kosmosu. 

Rektor Uniwersytetu Śląskiego o zbliżającym się Śląskim Festiwalu Nauki 2022:


Śląski Festiwal Nauki wraca do swojej standardowej formuły. Dwa dni wystaw, prezentacji, debat i wykładów dla wszystkich w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szósta edycja jednego z największych naukowych wydarzeń w Polsce odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2022 roku.

Wszystko rozpocznie się 3 grudnia od gali w Planetarium Śląskim, które po renowacji jest Śląskim Parkiem Nauki. Następnie ŚFN przeniesie się do MCK-u. W poprzednich dwóch latach festiwal odbył się w wolnej formie wykładów online oraz na zewnątrz, nad katowicką Rawą. Wszystko z powodu pandemii. Jednak w tym roku każdy chętny będzie mógł znów obcować z nauką w pełni.

Organizatorzy przygotują specjalne strefy i wystawy. Zaprosili ponad stu gości związanych ze światem nauki i nie tylko. Nowością na tegorocznej edycji festiwalu będzie "strefa węgla" oraz projekt związany ze współpracą z Europejską Agencją Kosmiczną.

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Poprzednie edycje to 500 000 odbiorców online i na miejscu wydarzeń festiwalowych, 1179 prelegentów, 898 stanowisk pokazowych, 889 wykładów, 575 warsztatów, 500 wystaw oraz 152 gości specjalnych. Wystawy pobijały również rekordy odwiedzających MCK podczas jednego wydarzenia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3