Ukrainiec obiecywał dobry kurs wymiany hrywien na złotówki. Oszukał swoich rodaków

wymiana hrywien na złotówki

Redakcja

9 stycznia, 2023

Śledczy bielskiej komendy ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania oszusta. Obywatel Ukrainy obiecywał wymianę waluty ukraińskiej na polską po korzystnym kursie. Po otrzymaniu od swoich dwóch rodaków równowartości prawie 5500 zł zniknął bez śladu.

Policjanci z bielskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli postępowanie w sprawie oszustwa dokonanego przez 22-letniego obywatela Ukrainy

-Mężczyzna w sierpniu i grudniu ubiegłego roku w Bielsku-Białej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził dwie osoby, również narodowości ukraińskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę prawie 5500 złotych - relacjonuje bielska policja. 

Oszust zapewniał ich, że ma możliwości wymiany po korzystniejszych warunkach waluty ukraińskiej na polską, przez co zaoszczędzą pieniądze. Po otrzymaniu gotówki na wymianę zerwał kontakt. 

Podjęte przez śledczych czynności w sprawie doprowadziły do ustalenia danych osobowych sprawcy oraz miejsca jego zamieszkania. 22-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

powiązane artykuły:

fot. KMP w Rybniku
Lokalne 2 stycznia, 2023

27-letni mężczyzna pędził 154 km/h w obszarze zabudowanym. Dzięki policjantom z rybnickiej drogów

47 693788 g
Lokalne 14 lutego, 2022

Kłobuccy śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili sprawcę, który w sty

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3