Ukrainiec porzucał odpady w nielegalnym miejscu

47 693788 g

Redakcja

14 lutego, 2022

Kłobuccy śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili sprawcę, który w styczniu nielegalnie porzucił śmieci w na terenie Libidzy i Gruszewni. Okazało się, że nieczystości zostały wywiezione i pozostawione w niedozwolonych miejscach przez obywatela Ukrainy, który mieszkał na terenie gminy Kłobuck. t.

W połowie stycznia 2022 roku kłobuccy policjanci otrzymali informację dotyczącą nielegalnego wywozu śmieci na terenie Gruszewni i Libidzy. Po otrzymaniu zgłoszenia, mundurowi wstępnie ustalili, że dzikie wysypiska śmieci powstały prawdopodobnie kilkanaście dni wcześniej. Następnie sprawa trafiła do śledczych zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali czynności mające na celu ustalenie sprawców nielegalnego wywozu śmieci lub osób, do których wcześniej należały. Jednocześnie za pośrednictwem lokalnych mediów, radia i telewizji zwróciliśmy się do świadków lub osób posiadających informacje na temat okoliczności powstania „dzikich” wysypisk.

Działania śledczych, którzy między innymi sprawdzali zabezpieczone ślady i dowody oraz weryfikowali przekazywane informacje, pochodzące od świadków, pozwoliły ustalić sprawcę, który porzucił śmieci.

Okazało się, że nieczystości zostały wywiezione i pozostawione w niedozwolonych miejscach przez 28-letniego obywatela Ukrainy, który wraz z innymi osobami mieszkał na terenie gminy Kłobuck.

Działania policjantów doprowadziły do tego, że sprawca posprzątał śmieci, zawiózł je na legalne działające wysypisko, a za swój czyn zapłacił wysoki mandat.

 

Źródło: KPP w Kłobucku

47 693789 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.7µg/m3 PM2.5: 46.7µg/m3