Tydzień Kultury Beskidzkiej rusza w ten weekend. Sprawdź program estrady wiślanskiej

TKB Wisla11

Redakcja

29 lipca, 2022

W Wiśle czekają nas występy kilkudziesięciu zespołów folklorystycznych, jarmark, warsztaty, koncerty przy szlakach górskich i wiele innych atrakcji. W sobotę przejdzie barwny korowód z zespołami folklorystycznymi z całego świata. To symboliczny początek „najdłuższego tygodnia w roku” – Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

W sobotę, 30 lipca o godzinie 15:00 w Wiśle rozpocznie się korowód, który zainauguruje 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tego dnia w amfiteatrze czeka nas uroczyste rozpoczęcie TKB, które w tym roku odbędzie się w pełnym wymiarze, oraz występy zespołów muzycznych z Polski, Chorwacji i Wysp Zielonego Przylądka. Także w sobotę na wszystkich gości TKB czeka góralska potańcówka przed amfiteatrem i wiele atrakcji, które jak co roku przyciągną do Perły Beskidów tłumy gości.

Bardzo serdecznie zapraszam na tegoroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej, tym bardziej, że wydarzenie po przerwie wraca w pełnym wymiarze. Występy zespołów z Polski ale też zagranicznych to okazja do tego, żeby spotkać się z folklorem z całego świata i skosztować wyśmienitej kuchni”

mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Oczywiście oprócz codziennych koncertów w amfiteatrze, czeka nas szereg atrakcji dodatkowych. Jak co roku, w Wiśle będą się także odbywały dopołudniowe koncerty na małej scenie, która znajduje się na Placu Hoffa. Na gości czeka także Jarmark TKB, na którym pojawią się twórcy ludowi i artyści, w weekendy każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych a góralska muzyka trafi także na górskie szlaki.

- Oczywiście sercem Tygodnia Kultury Beskidzkiej będzie jak co roku centrum Wisły, ale chcielibyśmy zaprosić do poznania naszego folkloru także turystów spotkanych na szlakach. 2, 3 i 4 sierpnia zapraszamy wszystkich na koncerty „Po gróniach śpiywani”, które odbędą się przy schroniskach górskich na Soszowie i na Przysłopiu pod Baranią Górą oraz na Skolnitym. Szczegóły, podobnie jak cały bardzo bogaty program tegorocznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej można znaleźć na stronie internetowej wisla.pl oraz na profilu facebookowym Wiślańskiego Centrum Kultury – mówi Katarzyna Czyż Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Jak co roku na pewno dużym zainteresowniem będzie cieszył się Jarmark TKB. Na Placu Hoffa znaleźć będzie można rękodzieło artystyczne i twórców ludowych, natomiast w Parku Kopczyńskiego znajdą się stoiska gastronomiczne oraz handlowe. Szczególnym punktem programu tegorocznych koncertów w amfiteatrze będzie z pewnością widowisko muzyczne „Siła tradycji”, podczas którego wystąpią Kapela Maliszów, Bree, Tekla Klebetnica i Symfonia Beskidzka – projekt artystyczny znanego beskidzkiego muzyka, Zbigniewa Wałacha. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się także zakończenie TKB. W niedzielę, 7 sierpnia, oprócz koncertu, podczas którego usłyszmy zespoły m.in. z Wisły, Szczyrku, Istebnej ale także z Węgier i Turcji, czeka nas także druga edycja konkursu na „Najszwarniejszego Górala” oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku TKB.

TKB Wisla8

powiązane artykuły:

161 6
Turystyka 1 sierpnia, 2022

W sobotę 30 lipca Wisła po raz 59. wypełniła się folklorem z różnych stron świata. Przy tradycyjnym

IMG29750
Turystyka 4 sierpnia, 2022

Trwa wielkie święto górali - Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Jednym w wydarzeń był Festiwal Fol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 66.1µg/m3 PM2.5: 59.4µg/m3