Tony dobra prosto z Lombardii do Mysłowic [Wideo]

Vcd

Redakcja

20 marca 2022

32 palety darów dla obywateli Ukrainy trafiły w ubiegłym tygodniu do Mysłowic prosto z północnej Lombardii. Wszystko dzięki inicjatywie włoskiej dziennikarki Giovanni Muscetti i zorganizowanej przez nią akcji pomocowej.

W dostawie znalazły się m.in. środki medyczne, artykuły higieny osobistej i pieluchy, żywność długoterminowa, koce i ubrania dla kobiet i dzieci.

Organizatorką akcji pomocowej jest włoska dziennikarka Giovanna Muscetti.

Przy współpracy z panią Moniką Kubik, która skontaktowała się z nami jako pierwsza i zorganizowała to w Mediolanie i w okolicach Mediolanu, właściwie w całych północnych Włoszech, udało się, dzięki fajnej współpracy z mieszkańcami tego regionu, zebrać dary dla uchodźców z Ukrainy, które pomogą na pewno w tej sytuacji, która jest teraz, będą dla nich niezbędne”

mówi Karol Pawlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

Na apel pomocy odpowiedziała także społeczność prowincji Sondrio w północnej Lombardii oraz władze lokalne miasteczek w górnej Valtellinie.

Chciałem serdecznie podziękować pani Monice, pani Giovannie, która ze strony włoskiej pilotowała i organizowała całe to przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że będziemy tutaj ich gościć, że przyjadą do nas na miejsce”

podkreśla dyrektor MOSiR-u.

Dostawę z darami dostarczyła firma transportowa Antrans.

Było bardzo trudno, bo ze względu na cenę paliwa w całej Europie praktycznie, bardzo trudno jest w tak niskiej kwocie zorganizować ten przejazd, tak że tym bardziej dziękuję firmie Antrans i właścicielom i myślę, że to naprawdę bardzo fajna sprawa”

podsumowuje Karol Pawlik.

Część produktów będzie wysyłana w poszczególne punkty pomocowe koordynowane przez Śląski Urząd Wojewódzki, a część będzie rozdysponowana dla obywateli Ukrainy przebywających w Mysłowicach.

Źródło: itvm.pl-Telewizja o Mysłowicach 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3