Tomasz Papaj wiceprezesem Huty Łabędy

Hutalabedy
Kastelik

Szymon Kastelik

15 października, 2022

Rozstrzygnięte zostało postępowanie kwalifikacyjne na wiceprezesa zarządu ds. Ekonomiczno – Finansowych Spółki HUTA ŁABĘDY S.A. w Gliwicach. Został nim Tomasz Papaj.

Pod koniec sierpnia Rada Nadzorcza spółki poinformowała o wszczęciu postepowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki HUTA ŁABĘDY S.A. w Gliwicach oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiczno – Finansowych Spółki HUTA ŁABĘDY S.A. w Gliwicach. Pod koniec września prezesem został były przewodniczący Rady Nadzorczej Marek Bar. Jak się potem dowiedzieliśmy, wiceprezesem został Tomasz Papaj. 

Dr hab. Tomasz Papaj to działacz Prawa i Sprawiedliwości. W partii mówi się o tym, że należy do grona osób współpracujących z Grzegorzem Tobiszowskim. Tomasz Papaj w 2020 roku złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Parku Śląskiego. Od ponad 25 lat związany jest z samorządem mysłowickim. W 2018 roku kandydował na prezydenta miasta. Ma tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Prywatnie działa w organizacjach katolickich. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych prezentowanych na konferencjach m.in. w Europie i USA.

Huta Łabędy S.A. należy do Grupy Węglokoks. W skład grupy kapitałowej wchodzą: ZEM Łabędy, EkoProHut, Venus. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 5.1µg/m3