Kaczyński odwiedził Myszków i Częstochowę. Awantura przed spotkaniem z prezesem PiS [WIDEO]

IMG 20221015 173251
Kastelik

Szymon Kastelik

15 października 2022

W sobotę, 15 października Jarosław Kaczyński odwiedził Myszków i Częstochowę. Jego przyjazd do województwa śląskiego był związany z trasą prezesa PiS po wszystkich okręgach partyjnych, którą rozpoczął latem.

ZOBACZ WIDEO: JAROSŁAW KACZYŃSKI W MYSZKOWIE I CZĘSTOCHOWIE:

Jak już wiadomo po poprzednich spotkaniach, nie wszyscy mieszkańcy Myszkowa i Częstochowy mogli dostać się na spotkania z prezesem PiS. Dlatego w obu miastach przed wejściami głównymi ustawiły się różne grupy, zarówno zwolenników, jak i przeciwników Kaczyńskiego i jego partii. Najgoręcej było w Częstochowie, gdzie swoje manifestacje zorganizowały Konfederacja Korony Polskiej oraz grupy popierające opozycję.

W Myszkowie Jarosław Kaczyński wszedł bocznym wejściem do Miejskiego Domu Kultury i mało kto z oczekujących na zewnątrz wiedział o tym, że prezes PiS jest już w budynku. Natomiast w Częstochowie Kaczyński wjechał do podziemnego parkingu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Do wjazdu podbiegli manifestujący przeciwnicy partii rządzącej, ale policja zablokowała im drogę. Wcześniej jeden ze starszych mężczyzn z koszulką z napisem "KONSTYTUCJA" chciał wejść na spotkanie, ale ochrona mu na to nie pozwoliła. Przez chwilę szarpał się z ochroniarzami, aż w końcu udało im się zamknąć główne drzwi do uczelni. Po przyjeździe Kaczyńskiego i rozpoczęciu spotkania w Częstochowie, manifestujący skandowali z całych sił i próbowali zagłuszyć z zewnątrz wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Kilka razy musiała interweniować policja, ale obyło się bez większych spięć.

Cztery godziny wcześniej w Myszkowie było spokojniej. Policja spisała starszego pana, który stał spokojnie po drugiej stronie ulicy z czapką KOD-u. 

IMG 20221015 135057 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.3µg/m3 PM2.5: 16.7µg/m3