TJD Estate to nie tylko KTW. Jakie osiedla mieszkaniowe stworzyła firma?

Budynki biurowe KTW

Redakcja

20 marca 2023

Budynki KTW w swojej niezwykle oryginalnej stylistyce i innowacyjnym projekcie Medusa Grup już na stałe wpisały się w krajobraz centrum Katowic spajając jego nowoczesną część z modernistycznymi pozostałościami ubiegłej epoki. Jednak to nie jedyne inwestycje w Metropolii. Grupa TJD Estate specjalizuje się bowiem w budownictwie mieszkalnym.

TDJ wbrew pozorom to szeroko rozwinięta firma, która działa w wielu obszarach, w tym finansach, inwestycjach, nieruchomościach oraz działalności charytatywnej za sprawą fundacji, która wspiera programy młodzieżowe, przedszkola oraz prowadzi szkolenia kadr. Spółka TJD Estate zajmująca się nieruchomościami funkcjonuje od 2011 roku i aktualnie prowadzi prace budowlane w ramach 4 inwestycji. Zajmuje się budownictwem mieszkalnym, sektorem komercyjnym oraz land dewelopingiem.

Budynki biurowe KTW stały się wizytówką Katowic za sprawą współpracy grupy TJD z projektantami jednego z najbardziej znanych śląskich grup architektonicznych Medusa Grup. To oni stoją za nietypowym kształtem KTW II. Biurowce są również najbardziej reprezentacyjną z inwestycji TJD. Budynki KTW połączone są wspólnym podziemny garażem, a przestrzenie w większości zostały zaprojektowane na funkcje biurową, które uzupełnia część handlowo-usługowa. Oficjalne otwarcie pierwszej wieży odbyło się w 2018 roku. W drugiej wieży kończą się już prace wykończeniowe. Za aranżację wnętrz w częściach wspólnych również odpowiedzialna była Medusa Grup. Inna inwestycja komercyjna grupy, również nastawiona na powierzchnie biurowe znajduje się w Krakowie na ulicy Morawskiego 5.

Biurowce nie są jednak głównym obszarem zainteresowania spółki. Opiera się ona bowiem o obiekty mieszkaniowe – domy i osiedla w atrakcyjnych lokalizacjach na Śląsku. Land developing, co dla wtajemniczonych może brzmieć co najmniej tajemniczo jest to prostu działaniem w obszarach nieruchomości gruntowych. W Zabrzu firma wydzielił, uzbroiła i sprzedała 150 działek budowlanych pod zabudowę jednorodzinną na łącznej powierzchni 12 ha. Dzięki temu potencjalni kupcy mieli już w zasadzie ułatwione zadanie – wystarczyło wybrać projekt domu i zacząć budowę, bez martwienia się o przystosowanie działki pod zabudowę. Inną realizacją jest osiedle Wieszowa w gminie Zbrosławice. Tam przygotowano ponad 270 w pełni uzbrojonych działek pod zabudowę jednorodzinną. Osiedle Wieszowa jest jednak tylko częścią większego projektu urbanistycznego, obejmującego 1000 ha.

TJD Estate zajmuje się jednak również budownictwem mieszkaniowym. To pod szyldem TJD powstało osiedle Franciszkańskie na katowickiej Ligocie, gdzie znalazło się 1300 mieszkań. Prace na Ligocie trwały od 2014 roku. Kolejną z inwestycji było Osiedle Bardowskiego 1 mieszczące się w granicach katowickiego osiedla Witosa i mieszczące 150 mieszkań w 4 budynkach. Grupa stworzyła także inwestycję w Zabrzu – Zielona Dolina, która „zawiera” 104 mieszkania mieszczące się w 4 budynkach zlokalizowanych w spokojnej i kameralnej części miasta. Jednak do najbardziej głośnej ostatnio inwestycji należy zdecydowanie katowicka Pierwsza Dzielnica. Tuż obok Strefy Kultury powstaje prestiżowe osiedle, w skład którego wchodzą 3 budynki, w których na lokatorów czekać będzie 265 mieszkań. Dodatkowo pod koniec 2020 roku ruszyła budowa osiedla Franciszkańskiego Południe na katowickiej Ligocie.

Budynki biurowe KTW

powiązane artykuły:

Cranes g5ddc3432d 1920
Lokalne 4 stycznia 2022

Inwestor odpowiedzialny za m.in. .KTW i dwie nowoczesne osiedla w Katowicach, chce budować dalej. W

Biurowiec .KTW II
Lokalne 19 stycznia 2023

Biurowiec .KTW II, zrealizowany przez TDJ Estate w sercu Katowic, oficjalnie rozpoczął funkcjonow

W kategorii a Architekturaa nagrodzone zosta AA y biurowce KTW fot UMK
Lokalne 20 września 2022

Property Forum 2022 to dwudniowe wydarzenie poświęcone rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Spadochron
Wiadomości 2 sierpnia 2021

Niecodzienna sytuacja miała miejsce wczoraj rano. Trzy osoby postanowiły skoczyć z budynku .KTW II z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3