Biurowiec .KTW II w Katowicach oficjalnie otwarty

Biurowiec .KTW II

Redakcja

19 stycznia, 2023

Biurowiec .KTW II, zrealizowany przez TDJ Estate w sercu Katowic, oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie. Swoje biura prowadzą tu Ammega, SD Worx, Panattoni Europe, PwC Service Delivery Center i LKQ Europe, natomiast LOFTMILL jest w trakcie prac wykończeniowych. Zaawansowanie procesu komercjalizacji drugiej wieży przekroczyło 60%, a inwestor prowadzi rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.

Biurowiec .KTW II, zlokalizowany w sąsiedztwie katowickiego Spodka, w lutym ubiegłego roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Zwieńczyło to nie tylko trwającą 2,5 roku budowę, ale także projekt kompleksu biurowego .KTW, który tworzą dwa obiekty. Miniony rok, pomimo zawirowań na rynku i niepewnej sytuacji, był bardzo udany – w 2022 roku podpisano umowy na 11 500 m kw. z 7 firmami. W listopadzie budynek został uruchomiony operacyjnie, by już na początku 2023 roku mogło tu pracować ponad 2000 osób. Największym najemcą jest PwC Service Delivery Center – zajmujący niemal 13 tys. m kw. na dziewięciu piętrach. To największa transakcja najmu w .KTW.

Kompleks .KTW oferuje także opcję najmu elastycznego w formie inkubatora. Takie początki miała Ammega Business Services, SD Worx i LKQ Europe, co umożliwiło tym firmom sukcesywny rozwój zespołu oraz kształtowanie kultury organizacyjnej od samego początku pod jednym adresem. Wraz ze wzrostem zmieniły się ich oczekiwania, na które odpowiedział najwyższy biurowiec w Metropolii GZM. Swoje miejsce w kompleksie biurowym .KTW znalazł też LOFTMILL, jeden z liderów rynku elastycznej przestrzeni na wynajem krótkoterminowy i biur serwisowanych, który oprócz przestrzeni pracy w sercu Katowic będzie oferował także strefę kawiarnianą, coworkingową oraz centrum konferencyjne.

– .KTW przyciąga światowe marki nowoczesnością i możliwością elastycznego prowadzenia biznesu. Przestrzenie o tych atutach cieszą się dziś dużą popularnością, ponieważ dostosowują się do aktualnych potrzeb najemców, a przede wszystkim dają wysoki komfort użytkowy i gwarantują bezpieczeństwo. Cieszymy się, że zaproponowany przez nas model inkubatora się sprawdza, a firmy, które się w nim rozwinęły, nie szukają daleko nowych przestrzeni, ponieważ ich oczekiwania spełnia wyższy biurowiec .KTW II. To również potwierdzenie, że nasz kompleks biurowy jest miejscem zarówno dla dojrzałych korporacji, jak również podmiotów o śmiałych ambicjach wzrostowych – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości, TDJ Estate.

.KTW to miejsce nie tylko służące pracy, ale również tworzące warunki do integracji i spędzania czasu wolnego. W 2022 roku zorganizowano tu wydarzenia o charakterze otwartym (takie jak targi kawy czy koncert muzyki alternatywnej na najwyższej kondygnacji .KTW II). Regularnie przeprowadzane są również inicjatywy skierowane do pracowników kompleksu biurowego zwiększające ich dobrostan, np. Dni Zdrowia, podczas których mogli skorzystać z masaży biurowych i porad dietetyka. Pod koniec roku ruszyła również IV edycja Budżetu Partycypacyjnego Najemców – społeczność .KTW najpierw wskazuje propozycje projektów, a następnie decyduje, które z nich zostaną realizowane. Do tej pory przeprowadzono takie działania jak Słodkie i owocowe poniedziałki, .KTWmeets (pomieszczenie na parterze .KTW I służące spotkaniom i wideokonferencjom) czy Zielone .KTW (donice z roślinami ustawione na terenie zewnętrznym).

Biurowiec .KTW II liczy 31 kondygnacji nadziemnych i 3 poziomy podziemne. Dostarczył 2,1 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 39,9 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

powiązane artykuły:

W kategorii a Architekturaa nagrodzone zosta AA y biurowce KTW fot UMK
Lokalne 20 września, 2022

Property Forum 2022 to dwudniowe wydarzenie poświęcone rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Wizualizacja kompleksu biurowego KTW
Lokalne 11 marca, 2021

Siedem pięter .KTW II, najwyższego obiektu biurowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zajmie f

Mural na powstajacym biurowcu KTW II 3
Lokalne 19 lipca, 2020

Na powstającej konstrukcji biurowca .KTW II pojawiły się osłony przeciwwiatrowe. TDJ Estate, we wspó

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3