Miasto Katowice i budynki .KTW nagrodzone podczas Property Forum 2022

W kategorii a Architekturaa nagrodzone zosta AA y biurowce KTW fot UMK

Redakcja

20 września 2022

Property Forum 2022 to dwudniowe wydarzenie poświęcone rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce. Podczas tego wydarzenia miasto Katowice otrzymało nagrodę „Miasto Przyjazne Inwestorom”, a nagroda portalu PropertyDesign.pl w kategorii „Architektura” została przyznana biurowcom .KTW.

Miasto Przyjazne Inwestorom to nagroda przyznawana za działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów. Pod uwagę brane są również jakość obsługi przedsiębiorców oraz sprawne realizowanie procedur administracyjnych. Dbanie o inwestorów przekłada się nie tylko na nowe miejsca pracy, ale również wpływy do budżetu miasta - czy to z podatku od nieruchomości, CIT, czy PIT pracowników zatrudnionych w nowych firmach.

Katowice osiągnęły już poziom 715 000 m2 przestrzeni biurowej i nadal się w tym zakresie rozwijają. Największe realizowane obecnie projekty to Global Office Park przy ul. Sokolskiej, KTW II przy rondzie gen. Ziętka, Face to Face Business Campus przy ul. Chorzowskiej, czy budowany właśnie budynek Craft, który powstaje u zbiegu ul. Chorzowskiej i Ściegiennego. Ale oprócz przestrzeni biurowych, Katowice oferują również zrównoważony transport, liczne przestrzenie zielone oraz silne tradycje akademickie, a ich dodatkowym atutem jest dostęp do 3 międzynarodowych lotnisk oraz bogata oferta tzw. przemysłu czasu wolnego. Te wszystkie aspekty tworzą ze stolicy województwa śląskiego wyróżniające się miejsce dla potencjalnych inwestorów. 

Nagrodę portalu PropertyDesign.pl w kategorii „Architektura” dla biurowców .KTW w Katowicach odebrali Bartłomiej Solik, Partner Zarządzający w TDJ Estate oraz architekt Przemo Łukasik z Medusa Group.

Property Forum to największe wydarzenie dotyczące rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, którego organizatorem jest Grupa PTWP. W tym roku odbywa się 12. edycja tego wydarzenia. W licznych dyskusjach i debatach udział biorą inwestorzy, eksperci z Polski i zagranicy, przedstawiciele banków i instytucji finansujących oraz samorządowcy. Głównym tematem tegorocznego Forum jest wojna w Ukrainie, która wstrząsnęła rynkiem nieruchomości komercyjnych i wywołała dużą niepewność wśród inwestorów. Prelegenci zastanawiają się również co budzi ich największe obawy, ale też jakie nowe szanse pojawiły się przed rynkowymi graczami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3