Tauron sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa

20221105 IMG 6334

Redakcja

6 listopada, 2022

Raków Częstochowa dominuje w tym sezonie w polskiej piłce. Krok po kroku zmierza po historyczne mistrzostwo. Na półmetku rywalizacji jest liderem tabeli.

Raków Częstochowa pod wodza Marka Papszuna udowadnia kolejny sezon z rzędu, że jest jednym z najlepszym zespołów piłkarskich w Polsce. Po 16 kolejka PKO Ekstraklasy Raków zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma 7 punktów przewagi nad drugą Legią. W sobotę częstochowska ekipa rozbiła u siebie 7:1 Wisłę Płock! To był prawdziwy festiwal gry piłkarzy Papszuna. Klasycznym hat trickiem w pierwszej połowie popisał się Gutkovskis.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców spod Jasnej Góry. Raków zyskał dużego partnera. Grupa TAURON została sponsorem strategicznym lidera Ekstraklasy. W ramach umowy logotyp TAURON pojawi się na plecach i rękawku koszulki meczowej zawodników pierwszej drużyny, na materiałach reklamowych podczas domowych meczów Medalików, a także w mediach społecznościowych klubu.

- Moment, w którym tak duży partner jak grupa TAURON staje się sponsorem strategicznym, dla każdego klubu jest dniem wyjątkowym. Wielkie podziękowania dla pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, która wspierała nas w rozmowach w tym temacie. Cieszę się, że takie osoby sympatyzują z klubem, życzą dobrze klubowi i chcą razem z klubem podążać w kierunku sukcesów. Podziękowania również dla pana prezesa Pawła Szczeszka. To były krótkie, szybkie, ale dobre rozmowy i przynoszące satysfakcjonujący efekt dla nas, z którego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni. Mam nadzieję, że ta współpraca to początek czegoś wielkiego, co zarówno dla grupy TAURON oraz klubu zapisze się złotymi zgłoskami dla Rakowa i całej polskiej piłki - skomentował podpisanie umowy przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Częstochowa, Wojciech Cygan.

- Grupa TAURON czuje się w obowiązku i chce wspierać sport. Wspieramy również inne przedsięwzięcia, ale skupię dzisiaj na sferze na sportowej, bo uważam, że to jest bardzo ważne. Robimy to z absolutną satysfakcją bez żadnego przymusu. Czujemy, że tak powinniśmy robić i jesteśmy z tych działań dumni. Patrząc na nasze ambicje i aspiracje bycia liderem polskiej energetyki, to z kim współpracować, jak nie z liderem tabeli Ekstraklasy. Mówię to jako kibic Rakowa Częstochowa oraz mieszkaniec tego miasta. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to najlepszy projekt, z jakim kiedykolwiek miałem styczność. To stabilna postawa drużyny, wspaniałe sukcesy sportowe oraz ciągła czołówka. Bardzo dziękuję klubowi, pani poseł i myślę, że z takimi kibicami sukces jest gwarantowany, a klubowi i kibicom życzę wielu emocji, które nas czekają - powiedział Paweł Szczeszek, prezes grupy TAURON.

- Przede wszystkim dziękuję za zaproszenie na ten ważny moment podpisania umowy z grupą TAURON. To bardzo ważne, żeby duży biznes miał poczucie tej społecznej odpowiedzialności, w tym przypadku za rozwój sportu. Gratuluję zarządzającym klubem, tak doskonałej organizacji i tak wielkich, pięknych sukcesów. Jestem przekonana, że współpraca z grupą TAURON, który staje się partnerem strategicznym, będzie obopólną korzyścią dla grupy TAURON oraz Rakowa. O przyszłe sukcesy jestem spokojna, trzymam kciuki. Proszę na mnie liczyć, zawsze będę wspierać - mówiła na konferencji prasowej Jadwiga Wiśniewska, europoseł. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 9.1µg/m3