Andrzej Duda w Wiśle! Oglądał inaugurację Pucharu Świata

Dudawisla2

Redakcja

6 listopada 2022

Za nami pierwszy (prawie zimowy) konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich! Najlepsi skakali na skoczni w Wiśle. Nie zabrakło też prezydenta Andrzeja Dudy, który nagrodził najlepsze skoczkinie i najlepszych skoczków.

Za nami inauguracja Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich! Pierwszy konkurs odbył się w sobotę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Były to nietypowe zawody, ponieważ zawodnicy lądowali... na igielicie. Rozpędzali się natomiast w torach lodowych, dlatego konkurs ten nazwano hybrydowym. Nietypowa data i warunki rozpoczęcia PŚ są podyktowane Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. FIS chciało, żeby pierwsze konkursy miały świetną oglądalność w telewizji.

W Wiśle nie mogło zabraknąć prezydenta Andrzeja Dudy, który znalazł czas pomimo swoich obowiązków i przygotowań do COP 27 w Egipcie. Jako fan narciarstwa nie chciał pominąć rozpoczęcia sezonu skoków narciarskich w Beskidzie Śląskim. Duda obserwował zmagania kobiet i mężczyzn z loży oraz uczestniczył w nagradzaniu najlepszych zawodników. 

Na pewno z uśmiechem na twarzy gratulował pierwszego miejsca Dawidowi Kubackiemu, który zwyciężył w rywalizacji panów. Kubacki udowodnił, że dobra forma z sezonu letniego nie była przypadkowa. Zmienił odrobinę styl skakania, co zaowocowało zwycięstwem w inaugurującym sezon konkursie w Wiśle.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3