Tauron pomaga dzieciom ukraińskich żołnierzy

Img 4980

Redakcja

1 września, 2022

TAURON wsparł organizację wypoczynku dla dzieci pracowników ukraińskich elektrowni jądrowych. Udział w wypoczynku bierze 89 dzieci, których rodzice, służąc w Gwardii Narodowej Ukrainy, bronią elektrowni jądrowych.

Organizatorem pobytu jest fundacja SLOW BESKID, a środki finansowe przekazała Fundacja TAURON - Świetnie, że udało się zorganizować, tak po stronie polskiej, jak i ukraińskiej krąg przyjaciół, dzięki któremu zapewniliśmy prawie stu dzieciom miesiąc oddechu od wojny. Uśmiech dziecka to zawsze powód do szczęścia, choć troską napawa nas powrót dzieci do miast, w których nadal toczy się ta straszna wojna. Mamy nadzieję spotkać się z nimi ponownie już podczas ferii zimowych – mówi Małgorzata Hałkowska, wiceprezes Fundacji SLOW BESKID.

Dzieci spędziły 20 dni w Krośnie i pięć dni w Krakowie.  Przyjechały z miast związanych z ukraińskimi elektrowniami jądrowymi: Kijów (dzieci pracowników ukraińskich elektrowni atomowych, ewakuowanych z terenów okupowanych i frontowych), Slavutycz (Elektrownia w Czernobylu), Chmielnicky (Elektrownia Atomowa w Chmielnickym), (Elektrownia Atomowa w Baraszu) i Zaporoże (Elektrownia Atomowa w Energodarze). Przygotowano dla nich wiele atrakcji: wizyty w muzeach Podkarpacia i Krakowa, dzień w Energylandii, wycieczki do Zamku Kamieniec, Rezerwatu Prządki, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce, Magurskiego Parku Narodowego, do Dukli i Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja. Nie zabrakło zajęć rekreacyjnych na basenie krytym i w krośnieńskim aquaparku. Odwiedziły Wawel, wędrowały po Trakcie Królewskim, penetrowały Podziemia Rynku, poznawały tajemnice Barbakanu i Murów Obronnych. 

- Bezpieczeństwo to słowo łączące ludzi na całym świecie. Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego człowieka, podobnie, jak dla naszej branży. Mamy nadzieję, że wizyta ukraińskich gości dała im chwilę wytchnienia i przypomni, jak wspaniale jest nie czuć zagrożenia. Mamy nadzieję, że nasze bliskie więzi, szacunek i zrozumienie to fundament pod współpracę w przyszłości – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes TAURON Polska Energia.

 Jak dodaje Tauron, środki przekazywane są organizacjom udzielającym wsparcia w Ukrainie. Pomoc finansowa dla Ukrainy wyniosła już ok. 1 mln zł. W marcu i kwietniu TAURON zawarł również dwie umowy darowizny z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych (RARS), na rzecz wsparcia odbudowy infrastruktury energetycznej Ukrainy. Dzięki temu na Ukrainę trafiło 25 transformatorów,  6 ton przewodów energetycznych, 13 bębnów kablowych, 168 słupów, uchwyty odciągowe i przelotowe oraz dodatkowe elementy służące do budowy linii energetycznych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.9µg/m3 PM2.5: 22.7µg/m3