Członek Psychofans oraz aktor i scenarzysta Patryka Vegi zatrzymany przez CBŚP

3 392413

Redakcja

1 września, 2022

Na podstawie listu gończego wystawionego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ponownie zatrzymano Grzegorza B. To były członek przestępczej grupy Psychofans oraz scenarzysta i aktor filmów Patryka Vegi.

Grzegorz B. p oraz pierwszy został zatrzymany w w styczniu 2021 roku. Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił mu zarzuty dotyczące płatnej protekcji kwalifikowane z art. 230 § 1 k.k. obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, nielegalnego posiadania broni palnej kwalifikowane z art. 263 § 2 kk oraz nakłaniania do pobicia kwalifikowane z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 158 § 1 kk. 

Były członek grupy kibolskiej, a także współpracownik reżysera Patryka Vegi trafił do aresztu, który opuścił w kwietniu 2021 roku,. Na wolności ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. - Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się Grzegorza B. przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania - informuje Prokuratura Krajowa.

Dopiero w sierpniu 2022 roku funkcjonariusze CBŚP z tzw. grupy łowców cieni uzyskali informację o możliwym miejscu przebywania poszukiwanego. 

- Prokurator wydał nakazy przeszukania, dzięki którym dokonano zatrzymania podejrzanego w chwili gdy ukrywał się w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu w saunie - dodaje prokuratura.

Prokurator przedstawił mu kolejne zarzuty dotyczące wystawiania stwierdzających nieprawdę faktur VAT kwalifikowane z art. 271 § 3 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. oraz do utrudniania przez niego postępowania egzekucyjnego kwalifikowane z art. 300 § 2 k.k. Na wniosek prokuratora Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał stosowany wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3