Tauron kontra RAFAKO. Sasin: Nie mam kompetencji

Morawieckisasin
Kastelik

Szymon Kastelik

25 stycznia, 2023

We wtorek, 24 stycznia Tauron i RAFAKO wrócili do mediacji przed Prokuratorią Generalną RP. Powodem ich konfliktu jest blok 910 MW w Jaworznie (użytkuje go Tauron, a wybudowało RAFAKO), czyli inwestycja za 6 miliardów złotych. Jacek Sasin w końcu odniósł się do konfliktu obu spółek.

O mediacjach i sporze WIĘCEJ TUTAJ.

Kiedy obie strony prowadziły mediacje, to w pojawiła się informacja o... nieplanowanym przestoju bloku 910MW. Według uzyskanych przez nas informacji, doszło do awarii młyna, czyli elementu, który według Tauronu został zrobiony wadliwie przez RAFAKO. Blok ma ponownie działać 25 lub 26 stycznia.

O konflikt pomiędzy spółkami, blok 910MW i apel Tuska o interwencję rządu w tej sprawie, mówił na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Stwierdził, że nikt "nie niszczy" raciborskiej spółki.Nikt nie niszczy Rafako. Są procesy gospodarcze, które podlegają swoim prawom - mówił na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Szef MAP dodał, że on nie ma kompetencji do tego, aby ten spór rozstrzygnąć. - Szczerze mówiąc, jako minister aktywów państwowych nie mam kompetencji, by ten spór rozstrzygać - stwierdził. Według niego to spór o jakość wykonanych usług, który muszą rozwiązać obie spółki. Pośrednio stanął po stronie Tauronu. Sasin podkreślił, że to zarząd RAFAKO prowadzi walkę w mediach i nie chce się dogadać. 

zdjęcie Kancelaria Premiera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3