Tarnowskie Góry będą miały swój oddział stacji krwiodawstwa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Redakcja

29 lutego 2024

Na ostatnie sesji tarnogórscy radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie działki przy ul. Opatowickiej na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Oddział mógłby wyglądać podobnie jak powstały niedawno – widoczny na wizualizacji – obiekt w Pszczynie.

Nowoczesna siedziba terenowego oddziału Centrum ma powstać na terenie o powierzchni 0,25 ha niedaleko kościoła w Opatowicach.

– Powyższa inwestycja wpłynie na poprawę warunków poboru krwi oraz zabezpieczenia jej składników niezbędnych do przeprowadzania zabiegów operacyjnych przez podmioty lecznicze na naszym terenie – mówił na sesji Michał Szafrański, Dyrektor Centrum, które obejmuje najbardziej ludny region w Polsce. 

Mimo, że na naszym terenie Centrum ma aż 10 lokalnych oddziałów, dwa punkty poboru plus mobilne krwiobusy, krwi nie wystarcza na potrzeby mieszczących się na Śląsku szpitali.

– Stacjonarne punkty powodują, że ilość krwiodawców i oddawanej krwi wzrasta – wskazał Szafrański.– Każdy pomysł dobry dla tarnogórzan i mieszkańców powiatu – szczególnie jeśli chodzi o zdrowie – wart jest bezwarunkowego wsparcia – powiedział Arkadiusz Czech , Burmistrz Tarnowskich Gór.

Według założeń przy tarnogórskim oddziale centrum pojawić ma się 20-30 miejsc parkingowych oraz elektroniczny system rejestracji online, aby krwiodawcy nie musieli czekać w kolejce. Powierzchnia całkowita to około 350 m kw. Powierzchnia użytkowa to około 250 m kw.

powiązane artykuły:

RC Ki K jest juz wlascicielem nieruchomosci
Lokalne 9 listopada 2022

Powiat pszczyński sprzedał działkę pod Terenowy Oddział Krwiodawstwa. Regionalne Centrum Krwiodawstw

Csm EN76 007 Koleje Slaskie cde6eb1d74 54b784790b 01
18 sierpnia 2021

Oddawanie krwi to bardzo szlachetny gest, który realnie przyczynia się do ratowania ludzkiego życia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3