Powiat pszczyński sprzedał działkę Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

RC Ki K jest juz wlascicielem nieruchomosci

Redakcja

9 listopada 2022

Powiat pszczyński sprzedał działkę pod Terenowy Oddział Krwiodawstwa. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach jest już właścicielem nieruchomości w okolicach pszczyńskiego szpitala.

W najbliższych tygodniach rozpocznie się rozbiórka znajdującego się na działce budynku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w wakacje krwiodawcy z powiatu pszczyńskiego będą mogli oddawać krew w nowej lokalizacji. starosta Barbara Bandoła, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły oraz dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Stanisław Dyląg złożyli podpisy na akcie notarialnym. Sprzedaż dotyczy nieruchomości przy ul. Antesa, w okolicy pszczyńskiego szpitala na rzecz RCKiK.

- Dzięki naszej decyzji mieszkańcy powiatu pszczyńskiego zyskają stałą siedzibę dla punktu krwiodawstwa w Pszczynie, który nie będzie musiał się już tułać po różnych lokalizacjach. Dajemy szansę rozwoju instytucji działającej w ochronie zdrowia na terenie służącym w całości tym celom. Jednocześnie zostanie zagospodarowany teren, na którym obecnie znajduje się nieestetyczny obiekt przeznaczony do rozbiórki lub generalnego remontu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

- W najbliższym czasie ogłosimy postępowania przetargowe na rozbiórkę znajdującego się na działce budynku oraz na budowę budynku modułowego, w którym znajdzie się nowa siedziba Terenowego Oddziału w Pszczynie. Jeżeli zgłoszą się wykonawcy i wszystko pójdzie zgodnie z planem, są szanse, że już w wakacje przyszłego roku będziemy pobierać krew w nowej lokalizacji w Pszczynie - mówi Michał Szafrański, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych RCKiK w Katowicach

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przeznaczy nieruchomość na siedzibę Terenowego Oddziału w Pszczynie. Podstawowym zadaniem RCKiK będzie pobór krwi oraz jej wydawanie do podmiotów leczniczych zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego. Wcześniej zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym zabudowanej nieruchomości położonej w Pszczynie przy ulicy Antesa 11 a wyraziła Rada Powiatu Pszczyńskiego. Jednocześnie radni zdecydowali o udzieleniu 40% bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości, którą rzeczoznawca wycenił na 489 tys. z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3