Szedł autostradą A1 do… Wiednia. Zatrzymała go knurowska policja

foto poglądowe pixabay.com

Redakcja

16 grudnia, 2022

Wczoraj, w czasie trudnych warunków atmosferycznych i powoli zapadającego zmroku, policjanci otrzymali niepokojącą informację od kierowcy jadącego autostradą A1 w kierunku Czech. Pasem awaryjnym, w ciemnym ubraniu, miało iść dziecko lub niski mężczyzna.

Patrol interwencyjny z knurowskiego komisariatu szybko zauważył piechura. Okazało się, że to mężczyzna o śniadej karnacji, mówiący po arabsku oraz francusku.

Mundurowi zabrali obcokrajowca do komisariatu, gdzie w trakcie rozmowy ustalono, że jest on obywatelem Maroka i nielegalnie przekroczył granicę. 

-Prawdopodobnie dostał się do Europy tak zwanym szlakiem bałkańskim, a korzystając z otwartości granic, postanowił, przez Słowację oraz Polskę, dostać się do celu swojej podróży - Wiednia. Imigrant miał przy sobie zapas żywności, dwa telefony komórkowe, powerbanki oraz gotówkę – euro i dinary. Nie posiadał za to żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość-relacjonuje policja. 

Oficer dyżurny powiadomił właściwą w takich sprawach służbę – Straż Graniczną, która przejęła mężczyznę i zgodnie z polskim oraz europejskim prawem, poprowadziła dalsze postępowanie.

Źródło: KMP w Gliwicach

powiązane artykuły:

fot. KPP w Pszczynie
Wiadomości 6 grudnia, 2022

Mundurowi z Pszczyny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał bez zapiętych

66 722812
Wiadomości 6 września, 2022

Żorscy stróże prawa zatrzymali ośmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie

FOO Gki8 Xo A Uk816
Wiadomości 19 marca, 2022

Ośmiu mężczyzn z Bliskiego Wschodu próbowało dostać się nielegalnie do Niemiec przez Polskę. Podróżo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3