Sylwester w Bielsku-Białej. Gwiazdą wieczoru Dawid Kwiatkowski

Sylwester w bielsku bialej

Redakcja

29 grudnia, 2023

Bielszczanie witać będą nowy 2024 rok na placu Wojska Polskiego. Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej przygotowuje tam wspaniały koncert. Tego wieczoru dla mieszkańców i gości w godz. 21.00-2.00 występować będą - Grzybowski Big Band Show, This Cover Band, Dawid Kwiatkowski i DJ Sandecki na Nowy Rok. O północy życzenia zebranym i całemu miastu złoży prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Podobnie jak to było podczas zakończonych niedawno Świąt na Starówce na kamienicach wokół placu Wojska Polskiego rozbłysną piękne iluminacje, a na placu Ratuszowym staną stoiska gastronomiczne.

Jako pierwszy zespół podczas sylwestrowego wieczoru zaprezentuje się Grzybowski Big Band Show. To energiczna grupa muzyków, tworząca podczas swoich koncertów niepowtarzalny bigbandowy klimat. Soliści wchodzą w interakcję z publicznością, pobudzając do aktywnego odbioru muzyki zespołu, dlatego wspólna zabawa z Grzybowski Band jest gwarantowana. Na scenie na pl. Wojska Polskiego usłyszymy znane i lubiane covery, ale również własne kompozycje zespołu.

Drugą grającą w sylwestrowym koncercie grupą jest This Cover Band. Zespół szerszej publiczności zaprezentował się podczas niedawnych Świąt na Starówce. Tworzą go czterej muzycy zakochani w największych muzycznych przebojach - od Franka Sinatry po Bruno Marsa i Justina Timberlake’a, od Rolling Stonesów po Maroon 5, od Zauchy do Zalewskiego, Podsiadły czy Zawiałow. Zawsze grają na pełnych obrotach - ballady Dżemu, Simply Red, rock'n'roll Niebiesko-Czarnych, Niemena albo twist Chubby Checkera. Nieoczywiste aranże evergreenów i najnowszych hitów w wykonaniu czwórki przyjaciół z Bielska-Białej to znakomita dawka energii ze sceny na Sylwestra, karnawał i każdą zacną imprezę.

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski - wokalista, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Artysta jest autorem siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym krążka Dawid Kwiatkowski, który na dobre ugruntował jego pozycję na muzycznej scenie. Album pokrył się platyną za sprzedaż blisko 40 tysięcy egzemplarzy. Poszczególne single z tej płyty stały się najpopularniejszymi przebojami minionych dwóch lat, docierając kilkukrotnie na szczyt notowań polskiego Airplaya.

Już po północy na placu Wojska Polskiego odbędzie się sylwestrowa dyskoteka, którą dowodzić będzie Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki.
Wielokrotnie grał w klubach: Unique (Sopot), Shine (Kraków), Decade (Bielsko-Biała), Wysokie Tony (Białystok), Klub 30, Helium (Lublin). Od lat pojawia się w Bielsku-Białej na takich imprezach, jak: Dni Bielska-Białej, Festiwal Kubański, Dzień Tańca, Włoska Fiesta. Jest scenarzystą serialu Bielsko-Biała miasto kandydujące do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029 i w kolejnych odcinkach prowadzi widzów przez miasto. Współtworzył konferencję BaseToDo i inicjatywę Wlot Na Spot. Współpracował z Jimkiem i Miuoshem podczas koncertów w NOSPR oraz Gibbsem podczas urodzin Dopehouse Label.powiązane artykuły:

Sylwester w czestochowie
Lokalne 30 grudnia, 2023

Gwiazdą tegorocznej Nocy Sylwestrowej w Częstochowie- organizowanej tradycyjnie na placu

Sylwester w gliwicach
Lokalne 29 grudnia, 2023

Muzyka na żywo, rozmowy do białego rana, a o północy toast – to właśnie plan na najbardzi

Sylwester w cieszynie
Lokalne 30 grudnia, 2023

Cieszyński Ośrodek Kultury i Miasto Cieszyn zapraszają wszystkich mieszkańców i gości Cieszyna do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3