Plenerowy sylwester w Częstochowie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Brathanki

Sylwester w czestochowie

Redakcja

30 grudnia, 2023

Gwiazdą tegorocznej Nocy Sylwestrowej w Częstochowie- organizowanej tradycyjnie na placu Biegańskiego - będzie zespół Brathanki.

Główny koncert rozpocznie się o godz. 23.20, ale to nie znaczy, że wcześniej zabraknie dobrej muzyki.

O godz. 21.00 serwować ją będzie zespół Cizzz Band, który powstał w 2020 roku z inicjatywy założyciela, trębacza i leadera – Kamila Cisowskiego. Oprócz niego skład grupy tworzą: Monika Cisowska, Miłosz Janik, Damian Jończyk, Maria Pełczyk, Dariusz Pikor, Adrian Wnuczek, Mikołaj Borkowski, Paweł Dróżdż, Tomasz Kiepura i Kacper Dudek. Repertuar Cizzz-Bandu jest zróżnicowany i sięga zarówno do korzeni amerykańskiej muzyki rozrywkowe, jak i dziedzictwa europejskiego. Muzycy wykonują przeboje z Broadwayu, z filmów, bajek, ale także standardy jazzowe oraz utwory Dixieland. W repertuarze nie brakuje również sztandarowych polskich utworów, pochodzących z repertuaru takich artystów, jak choćby Czesław Niemen, Danuta Rinn, Ewa Bem czy Andrzej Zaucha.

Z kolei o godz. 22.10 koncertową wartę przejmą Muzyczni Astronauci. Zespół tworzą: Miranda Holińska, Damian Sędziwy, Jakub Zieliński, Oskar Nowak i Daniel Woch. Podczas występów stawiają na energiczne covery, a ich koncerty, mimo zaaranżowanych utworów, często opierają się w dużej mierze na sztuce improwizacji. Muzyka, którą zagrają, mimo coverowej rockowo-popowej podstawy, może uważana być jako eksperymentalna, melodyjna, gdzie priorytetową rolę odgrywają emocje.

Tuż przed północą (w przerwie koncertu Brathanków) przyjdzie pora na życzenia noworoczne, które częstochowiankom i częstochowianom złoży ze sceny prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Noc Sylwestrową zwieńczy zabawa przy muzyce, która potrwa do godz. 1.30.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Za organizację odpowiadają Miasto Częstochowa i Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater". Honorowy patronat nad Nocą Sylwestrową objął Prezydent Miasta Częstochowy.

powiązane artykuły:

Sylwester w gliwicach
Lokalne 29 grudnia, 2023

Muzyka na żywo, rozmowy do białego rana, a o północy toast – to właśnie plan na najbardzi

Sylwester w cieszynie
Lokalne 30 grudnia, 2023

Cieszyński Ośrodek Kultury i Miasto Cieszyn zapraszają wszystkich mieszkańców i gości Cieszyna do

Sylwester w bielsku bialej
Lokalne 29 grudnia, 2023

Bielszczanie witać będą nowy 2024 rok na placu Wojska Polskiego. Bielskie Centrum Kultury im. Ma

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3