Starcia przeciwników obostrzeń z policją w Warszawie

Mid 20a24132

Redakcja

24 października 2020

Przeciwnicy obostrzeń wprowadzonych w pandemii koronawirusa zgromadzili się w sobotę po południu na Placu Defilad w Warszawie. Protestujący skandują hasła: "pandemia to ściema", "precz z państwem policyjnym" i "precz z komuną".

Kilkanaście radiowozów policyjnych odgrodziło znajdujący się przed Pałacem Kultury i Nauki Plac Defilad.

Manifestujący przeciw - jak mówią - "ograniczeniu wolności przez państwo" gromadzą się od strony dworca kolejowego Warszawa śródmieście. Protestujący trzymają flagi Polski, ugrupowań Konfederacja i KORWiN, oraz flagę NSZZ Solidarność.

Jeden z manifestujących powiedział PAP:, że przyjechał na manifestację z Siemiatycz. "Uważamy, że pandemia to wymysł rządu. Nie damy sobie odebrać naszych praw" - podkreślił.

Manifestujący od strony Alei Jerozolimskich skandują również "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".

Manifestanci próbowali przejść z Placu Defilad przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości (PiS) przy ulicy Nowogrodzkiej. Policja zablokowała marsz od strony Dworca Centralnego. Protestujący skandują wulgarne hasła pod adresem PiS. Zablokowali Aleje Jerozolimskie włącznie z torami tramwajowymi.

Policyjne radiowozy zostały obrzucone butelkami i jedzeniem. Większość protestujących nie ma założonych maseczek bądź ma je na brodzie.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3