Stało się! Kaczyński obiecuje 800+!

Jaroslawkaczynski

Redakcja

14 maja, 2023

Drugiego dnia konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" Jarosław Kaczyński obiecał to, o czym mówiło się od kilku miesięcy. Jeżeli jego partia będzie dalej rządziła po jesiennych wyborach, to zadeklarował zmianę 500+ na 800+. Ale to nie wszystko.

Można uznać, że prawdziwa kampania wyborcza właśnie wystartowała. Drugiego dnia konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożył oficjalne deklaracje społeczne. 

- Chcemy nadal iść drogą, którą obraliśmy. Idziemy drogą ku zwiększeniu bezpieczeństwa, statusu i bogactwa Polski - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

A jak wyglądać ma ta droga? Otóż Jarosław Kaczyński obiecał, że program 500+ od 1 stycznia 2024 roku będzie programem 800+! Ale to nie koniec obietnic społecznych. Kaczyński zadeklarował darmowe leki dla seniorów powyżej 65 roku życia oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Podkreślił także zniesienie opłat na państwowych odcinkach autostrad.

Oprócz tego, Kaczyński powiedział, że Polska za rządów PiS nadal będzie inwestować w suwerenność, niezależność, ale też w najnowsze technologie i rozwiązania ekologiczne. Podkreślił, że PiS chce dbać o zabytki historyczne i zreformować kształcenie zawodowe, aby nie zabrakło w naszym kraju fachowców. 

fot. screen PiS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3