Przebudowa mostu w Dąbrowie Górniczej! Od poniedziałku utrudnienia

Mostdg

Redakcja

14 maja, 2023

Od poniedziałku 15 maja most nad Przemszą w Preczowie będzie zamknięty dla autobusów i kierowców, którzy będą chcieli dotrzeć do Pogorii IV. Powodem jest przebudowa. 

Z powodu przebudowy mostu nad Przemszą w Preczowie, od poniedziałku 15 maja linie autobusowe nr M103 i 641 kursować będą z pominięciem Marianek. Linia 79 zostanie skrócona do przystanku Preczów Remiza. W czasie budowy nowego mostu Marianki z centrum Dąbrowy Górniczej łączyć będzie nowa linia 979.

- W miejscu starego i wąskiego mostu będzińska spółka PRIMOST Południe wybuduje nową przeprawę nad Przemszą z jezdnią o szerokości 7 m i szerokim na 3 m ciągiem pieszo-rowerowym. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Rogoźniku, planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2023 - informuje UM Dąbrowa Górnicza. 

Linie M103 i 641 kursować będą objazdem przez Podłosie i Niepiekło z pominięciem przystanków Park Zielona Centrum Sportu, Park Zielona Krzyż Powstańczy nż, Marianki Letnia nż oraz Marianki.

Linia 79, która zostanie podzielona na dwie linie:

  • Linię 79 kursującą w skróconej w relacji Będzin Kościuszki – Preczów Remiza
  • Linię 979 relacji Marianki – Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP.

Na trasie linii 979 uruchomione zostanie tymczasowe stanowisko Marianki 03 zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ul. Marianki z ul. Szkolną.

UM Dąbrowa Górnicza planuje wykorzystać przebudowę mostu, żeby przeprowadzić w tym czasie remont ponad 250-metrowego odcinka drogi od granicy z Preczowem do skrzyżowania z ul. Marianki.


fot. UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.1µg/m3