Stalker ze Świętochłowic zatrzymany. Za uporczywe nękanie trafił za kraty

Stalker swietochłowice

Redakcja

20 lutego 2024

Nawet 8 lat więzienia grozi 38-latkowi zatrzymanemu przez świętochłowickich policjantów. Mężczyzna od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą żonę, a także groził jej i jej nowemu partnerowi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

38-letni mieszkaniec Świętochłowic, nie potrafiąc pogodzić się z rozstaniem, od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą żonę. 

Nachodził ją, dzwonił do niej i do jej pracy niejednokrotnie ją obrażając. Za pośrednictwem komunikatorów pisał do kobiety i jej nowego partnera wiadomości z groźbami pozbawienia życia - relcjonuje policja. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty i początkowo decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Otrzymał także zakaz kontaktowania się z byłą żoną oraz nie mógł się do niej zbliżać na odległość mniejszą niż 50 metrów. 

38-latek zlekceważył wydane zakazy, nie stawiał się na wyznaczony dozór oraz umyślne ukrywał się przed organami ścigania -podała KMP w Świętochłowicach. 

Policjanci zatrzymali go i postawili przed oblicze sądu, który na wniosek śledczych i prokuratury, tymczasowo go aresztował. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Zgodnie z kodeksem karnym za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


powiązane artykuły:

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Skin streaming na skore
Lifestyle 20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3