Rozbój na 15-latku w Rudzie Śląskiej. 17-letni kibol zatrzymany

56 800348

Redakcja

20 lutego 2024

Policja zatrzymała kolejnego pseudokibica, który ma mieć związek z pobiciem 15-latka w Rudzie Śląskiej. To piąty podejrzany w sprawie. 

Do zdarzenia doszło w Bielszowicach (dzielnica Rudy Śląskiej). Kiedy 15-latek wyszedł ze szkoły został zaczepiony przez zamaskowanego, młodego mężczyznę. Sprawca przeprowadził swoją ofiarę za pobliski budynek, gdzie czekali kolejni mężczyźni. Kibole kazali 15-latkowi zdjąć bluzę kibicowską Ruchu Chorzów. Nastolatek został brutalnie pobity. 

Policjanci szybko ustalili tożsamość czterech sprawców. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 20 do 29 lat. Wszyscy byli pracownikami jednej z rudzkich firm, zostali zatrzymani, gdy przyszli do pracy na poranną zmianę.

Pobicie 15-latka, kolejne zatrzymanie

Śledczy ustalili piątego podejrzanego. To 17-latek. Został zatrzymany. W miniony poniedziałek usłyszał zarzuty. Młody rudzianin, po usłyszeniu zarzutów udziału w rozboju, został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. Pomimo młodego wieku, będzie on za to przestępstwo odpowiadał jak dorosły.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3