Mieszkaniec Zawiercia kradł i znęcał się nad matką

Handcuffs 3655288 340

Redakcja

20 lutego 2024

Mieszkaniec Zawiercia miał bić i okradać własną matkę. Ponadto podejrzewany jest o dokonanie innych kradzieży. 

W jednym z mieszkań na terenie Zawiercia doszło do pobicia kobiety. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawcą miał być jej syn. 36-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Policjanci ustalili, że mężczyzna przez ponad rok wszczynał awantury i groził kobiecie pozbawieniem życia. Szarpał ją, popychał i bił. Z mieszkania swojej matki zabrał także sprzęty nienależące do niego o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych - relacjonuje policja w Zawierciu.

To nie koniec jego problemów. 36-latek podejrzany jest o kradzieże, do których doszło w ciągu kilku miesięcy w różnych sklepach.  Łupem mężczyzny padały perfumy, alkohol, a także artykuły spożywcze i chemiczne.

Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut popełnienia 17 wykroczeń - kradzieży towarów o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych, kradzieży sprzętów z mieszkania swojej matki oraz znęcania się nad kobietą. Mężczyźnie zarzucono także kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w Zawierciu. Przyznał się on wyłącznie do kradzieży sklepowych.

Zawierciański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 36-latka tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna wczoraj trafił za kraty, za którymi spędzi najbliższe 2 miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.0µg/m3