Spotkanie Donalda Tuska w Żywcu. Przewodniczący PO przyjrzał się słynnemu Seicento

IMG 20230319 165944
Kastelik

Szymon Kastelik

19 marca, 2023

19 marca Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami regionu w Żywcu. Ale zanim doszło do rozmowy z wyborcami, przewodniczący PO przyjrzał się dokładnie... słynnemu Seicento. Samochód zderzył się z limuzyną rządową, którą jechała ówczesna premier Beata Szydło.

Na parkingu przy Miejskim Centrum Kultury w Żywcu, gdzie odbyło się spotkanie z Donaldem Tuskiem, zaparkowała laweta, która przetransportowała Fiata Seicento. Samochód należy do Sebastiana Kościelnika, który również był obecny na miejscu. To słynne Seicento, które w sześć lat temu brało udział w zdarzeniu drogowym z kolumną Beaty Szydło w Oświęcimiu.

Trzy samochody tworzące kolumnę jechały przez Oświęcim. Sebastian Kościelnik przepuścił pierwszy pojazd, a następnie wykonał manewr skrętu w lewo. Wtedy zderzył się z drugim samochodem, w której przebywała ówczesna premier Beata Szydło. Sprawa od samego początku była medialna, a Kościelnik nie chciał zgodzić się na uznanie go winnym. Uważa, że samochód rządowej kolumny nie miał włączonej odpowiedniej sygnalizacji, co w świetle prawa nie dawało mu statusu pojazdu uprzywilejowanego.

Ostatecznie w ubiegłym miesiącu Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał po części rację Kościelnikowi, ale i tak uznał go winnego bez wymierzenia kary. Teraz kierowca odebrał po sześciu latach zniszczone Seicento i przyjechał do Żywca pokazać je m.in. Donaldowi Tuskowi.

Seicento pomnikiem arogancji władzy?

- Dzisiaj to pomnik arogancji władzy. Wypadki się zdarzają. Ale nie może się zdarzać w takiej skali arogancja władzy wobec obywateli - powiedział przy Seicento Donald Tusk.

Właściciel pojazdu jeszcze przed przyjazdem Tuskiem mówił, że chce pokazywać ten samochód jako pewien przykład tego, co władza zrobiła przez te wszystkie lata z krajem i ludźmi. Być może wystawi samochód również na akcję charytatywną, np. WOŚP.

IMG 20230319 164612

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3